Проблема з спалюванням автомобільних покришок в центрі Запоріжжя

Газета «МИГ» знову піднімає дуже важливі екологічні питання для нашого суспільства: сжигание автомобильных покрышек. Досить нетривіальна проблема виникла у самому центрі Запоріжжя.

Суть проблеми

Проблема з спалюванням автомобільних покришок в центрі Запоріжжя- З січня по квітень цього року, - говорить заступник начальника Держекоінспекції в Запорізькій області Артем Кизим, - до нас неодноразово надходили скарги від городян, згідно з якими на території і в приміщеннях колишнього заводу "Гамма" незаконно використовуються котельні, спалюються побутові та інші відходи, в результаті чого в повітря викидаються забруднюючі речовини. По всіх зверненнях ми виїжджали на місце для проведення перевірок. Зокрема, виявили, що ТОВ "Самшит" на зазначеній території проводить експлуатацію побутових твердопаливних котлів без дозволу на викиди. Для усунення порушення було видано відповідний припис, а відповідальна особа притягнута до адмінвідповідальності і оштрафована на максимальну, передбачену законом за таке порушення суму - 136 гривень. Припис було виконано, і підприємство вже оформило дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Що стосується інших власників або орендарів колишніх заводських приміщень, то їх не застали на робочому місці. А згідно із законом ми маємо право перевіряти підприємство лише в присутності його керівництва. Тому ще в квітні держекоінспекція офіційно звернулася в поліцію з тим, щоб були вжиті заходи по припиненню на згаданій території протиправної діяльності, яка створює загрозу забруднення навколишнього природного середовища і може нести загрозу здоров'ю громадян. Але поки що відповіді від поліції немає ...

Винних так і не знайшли

А що ж спеціально створена комісія? Наскільки мені відомо, єдино, що вона зробила, так це зуміла встановити нинішніх власників комплексу виробничих приміщень заводу "Гамма". Найбільш великих з них - не менше двох десятків. А разом з орендарями і суборендарями набереться більше сотні різних ТОВ, ПП та ін. Але далі констатації цього факту справа не пішла.

В цілому підсумки невтішні

Фактично після багатомісячної "бурхливої діяльності", в яку були залучені чиновники, депутати, інспектори, правоохоронні органи і т.д., на виході вийшов жалюгідний пшик. Оскільки головного так і не дізналися: хто саме минулої зими регулярно палив сміття і небезпечні відходи по суті в центрі міста? Та й сам факт такої злочинної діяльності ні підтвердити, ні довести не зуміли. Але навіть якщо б зуміли і знайшли винних, то покарання було б не обтяжливим - все ті ж 136 гривень. Така ось ціна за загрозу життю людей, які змушені були разом з повітрям вдихати небезпечні і отруйні речовини - вуглеводні та цілий букет канцерогенів, які виділяються при спалюванні автопокришок.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.