Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Ще до обговорення самого свята, наречений з нареченою вирішують, чи влаштовувати традиційне українське весілля або провести так звані західні заручини . Однак все частіше наречений і наречена віддають перевагу давнім українським звичаям та обрядам, покликаним уберегти молоду сім'ю від негараздів. Чи повинен свататися наречений або ж це застарілий звичай і досить згоди нареченої - питання спірне.

Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Не завжди сватання влаштовують заради традицій і захисту від злих духів, це також завуальоване знайомство рідних нареченого і нареченої, а також відмінний спосіб весело провести час.

Чи повинен свататися наречений?

Звичайно, дотриматися всіх наших традицій у наш час неможливо, тому наречений і наречена можуть вибрати деякі з них, найбільш приємні і веселі. Від тих обрядів, що здаються абсурдними, цілком можна відмовитися. Наприклад, раніше було прийнято, щоб дівчина зустрічала сватів мовчки, сидячи біля печі, спиною до гостей, а свати, входячи в будинок, тричі плескали дверима. Шукати в наш час грубку і плескати дверима в будинку батьків нареченої не здається гарною ідеєю. Чим простіше і веселіше пройде сватання, тим краще!

Як свататися батькам нареченого

За правилами, батьки нареченого повинні бути присутніми на сватанні. Це не означає, що вони обов'язково повинні бути сватами. Раніше для цього наймали професійних свах. Вони, будучи тонкими психологами, вміло вели бесіду з батьками нареченої.

Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Якщо все ж таки роль сватів виконують батьки нареченого, значить при вході в будинок вони повинні вимовити класичне «У вас товар, у нас купець» і всіляко розхвалювати нареченого. Цей пункт сватання необов'язковий, але його можна провести досить весело.

Часи, коли господарі могли відмовити сватам, зганьбивши їх на все село, давно пройшли. Свати активно хвалять нареченого, а батьки нареченої жартома применшують його гідності. У такій ось жартівливій формі проходить зустріч сватів, а наречена може ховатися у своїй кімнаті.
Після того, як свати переконали батьків нареченої, що жениха краще не знайти, гостей запрошували за стіл, і починалися переговори. Так, обговорювалися гідності нареченої, витрати на весілля.

У наш час можна розподілити ролі

Наприклад, батьки нареченого шукають і прикрашають машину , а батьки нареченої займаються пошуком і прикрасою банкетного залу .

Раніше після сватання проходило пишніше весілля. Зараз це вже неактуально, так як основна частина гостей приходить саме на одруження. Тому викручуватись в частування або вести всіх до ресторану необов'язково. Буде досить, якщо господарі нагодують сватів так, щоб вони залишилися ситі і задоволені.

Батьки нареченого можуть принести вишитий особливим чином рушник, якщо є бажання. Але сучасне сватання і без рушника не втрачає своєї чарівності.
Якщо свати і батьки нареченого все ж вирішили дотримуватися обряду грюкання дверима, їм слід бути акуратними в цій справі. Буде дуже неприємно, якщо гості зашкодять дорогі вхідні двері або відкоси. Це чисто символічний жест, покликаний обдурити злих духів. Перший раз дверима ляскають злегка, другий - трохи сильніше і потім вже заходять.

Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Батькам нареченого при «огляді» нареченої слід бути більш коректними

Раніше такий огляд міг доходити до абсурду, але зараз це потрібно перетворювати на жарт. Применшувати гідності нареченої, збиваючи тим самим ціну викупу, потрібно вкрай обережно, щоб майбутня дружина не згадувала потім на кожну річницю, як її образили свати. Можна, наприклад, запитати: «А чи вміє дівчина шити та прати, чи гарна вона господиня? Руки-то у неї он які білі, доглянуті ». І ні в якому разі не згадувати дефекти зовнішності - зуби криві, дуже худа і т.д.

Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Чи можна свататися без батьків нареченого?

Бувають випадки, коли батьки нареченого не можуть бути присутніми на сватанні з тих чи інших причин. Якщо вони живі, здорові і живуть неподалік, але чомусь не змогли прийти, після сватання наречений з нареченою можуть їх відвідати.

Сватання нареченого

Часто до допомоги сватів вдаються юні наречені, в той час як чоловіки за 30 воліють все робити самостійно. Якщо все ж наречений прийде один, він повинен самостійно продумати всі свої кроки.

Наречений повинен купити перед сватанням квіти і поставитися відповідально до вибору букета. Букет для нареченої повинен бути ніжним, але пишним, а букет для майбутньої тещі - скромним, але вишуканим. Щоб нікого не образити, не варто робити цей контраст занадто сильним. Наприклад, непристойно буде приїхати з величезним букетом чайних троянд для нареченої і трьома тюльпанами для її мами.
Сватами можуть бути будь-які родичі або навіть друзі, але наречений може і сам виголосити промову перед батьками нареченої. У цьому випадку він повинен продумати її заздалегідь.

Нареченому потрібно пам'ятати, що його завдання - не розповідати, як він любить наречену, а вихваляти себе улюбленого, щоб батьки дівчини захотіли прийняти такого зятя.

Раніше навіть самий завидний наречений міг не отримати остаточної згоди на сватання. Батьки нареченої могли роками вибирати гідного чоловіка для дочки. Але зараз це символічний ритуал, тому нареченому можна заспокоїтися і замість пафосних промов придумати щось миле і трохи веселе.

Наречений і алкоголь

Перше правило хорошого сватання - наречений не повинен вживати алкоголь «заспокоєння заради» ще до того, як прийде в будинок батьків нареченої. Навіть якщо з батьками дівчини відносини вже давно склалися і перетворилися в дружні, не варто псувати свято подібними неприємностями.

Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

Що ще купити?

Крім квітів наречений може купити пляшку шампанського або хорошого вина, а також ще щось для частування (цукерки, торт у вигляді серця і т.д.). Заради дотримання традицій, шампанське відразу не показують, так як чисто теоретично є ймовірність відмови. Наречений не повинен надто явно демонструвати впевненість, що його приймуть.

Не варто забувати і про правила етикету

З'являтися з проханням руки і серця без попередження - поганий тон. Батьки нареченої повинні бути готові до візиту. Одяг нареченого повиен бути відповідним. Можна обійтися без смокінга, але ось кеди і потерті джинси сильно віддалить нареченого від образу ідеального чоловіка.

Як правильно свататися - корисне відео про сватання по-українськи

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


One thought on “Як правильно свататися нареченому: старі звичаї в наші дні!

  1. Дуже добре, що в наші часи відроджуються українські традиції. Думаю усім молодятам буде корисно знати, як правильно свататися нареченому. Цікава стаття, багато корисної інформації. Дякую 🙂