Як правильно зустрічати молодих після РАГСу?

Наречений і наречена стали молодими чоловіком і дружиною. І з давньої та красивої традиції після РАГСу молодят повинні зустріти батьки. Саме вони скажуть напутні слова і благословлять нову сім'ю на щасливе життя. Сьогодні відомо безліч різних способів проведення цього обряду, в основі якого лежить древній християнський звичай.

Як правильно зустрічати молодих після РАГСу?

Як зустрічати молодих після РАГСу: сценарій християнського обряду

Якщо молодята та їхні батьки дотримуються християнських традицій і хочуть, щоб обряд пройшов в точності з правилами, найкраще заздалегідь порадитися зі священиком тієї церкви, яку відвідували молодята. Він скаже, як зустрічати молодих батьків нареченого після РАГСу, які ікони повинні бути в їх руках і які слова їм найкраще промовити.

Благословення

Саме благословення проводиться вже безпосередньо перед тим приміщенням, в якому відбуватиметься весільний бенкет. Гості і батьки молодят приїжджають завчасно. Молоді чоловік і дружина, як правило, після РАГСу їдуть на фотосесії або прогулянки. А якщо вони відразу направляються до місця банкету, їм не варто поспішати, щоб всі запрошені встигли зібратися.

Сценарій, як правильно зустрічати молодих після РАГСу, виглядає так:

Кортеж з молодими під'їжджає до того місця, де буде проводитися весільний банкет. Гості, які прибули трохи раніше, встають по обидва боки ґанку, утворюючи тим самим живий коридор. У них в руках можуть бути хміль, рис, горішки, цукерки, дрібні монети і пелюстки троянд, якими вони будуть обсипати молодих, коли ті підуть через цей коридор. При цьому кожен з цих предметів взято не просто так, а має свій значенням:

  • Хміль використовують як символ веселою і легкого життя.
  • Рис або пшоно - це символ численних дітей.
  • Горішки - для міцного шлюбу.
  • Цукерки - символ солодкого життя.
  • Дрібні монети використовують, щоб залучити гроші.
  • Пелюстки троянд або інших квітів - це побажання дітям молодят краси і здоров'я.

Як зустрічати молодих після РАГСу батькам нареченого

Батьки нареченого встають в самому центрі цього коридору і зустрічають молодого чоловіка і дружину. При цьому у батьків в руках рушник з вишивкою «хліб та сіль», на якому розташований хліб. Як зустрічати молодих після РАГСу з хлібом, існує безліч варіантів. Всі вони залежать від способу виготовлення цього хліба.

У будь-якому випадку - це повинен бути красивий і смачний хліб, зроблений вручну щасливою в шлюбі жінкою. Буває, що такий хліб роблять тришаровим, де верхній шар віддають молодим, середній ділять між гостями, а нижній (в який до того ж запікають монети) - весільним музикантам. Але найчастіше цю частину обряду сильно спрощують.

Благословення батьками

Далі молодята проходять через коридор з гостей і зупиняються перед батьками нареченого. Ті благословляють їх або словами, що йдуть від серця, або спеціальної молитвою, або віршованими привітаннями, в яких відображені всі необхідні побажання. Наприклад, слова, як зустрічати молодих після РАГСу і благословляти, можуть бути такими:

Діти наші дорогі!

Хліб від нас прийміть,

Він рум'яний, свіжий, пишний,

Як любов ваша, прекрасний.

Вам пекли його з душею,

Щастя, радості вклали,

Щоб ви, його покуштувавши,

Життя своє в любові прожили.

Після чого молоді повинні вклонитися батькам, поцілувати весільний хліб і з'їсти по шматочку цього хліба. Тут є кілька різних звичаїв:

  • Молодята цей хліб можуть тільки кусати. Тоді вважається, що хто більший шматок відкусить, той і буде головою в сім'ї.
  • Відповідно до іншої традиції, молоді можуть ламати коровай. Але при цьому, відламавши по шматку від хліба, вони повинні сильно посолити шматки один одному. Вважається, що таким чином вони в останній раз «солять» один одному.

Як правильно зустрічати молодих після РАГСу?

У будь-якому випадку, молодята повинні з'їсти хоча б невеличкий шматочок хлібу. Далі хліб або дають розрізати (і тоді його повинна нарізати дитина) і після роздають гостям, або ж відразу ставлять на стіл, де гості самі пригощаються цим хлібом. У деяких традиціях батьки нареченого закінчують своє благословення тим, що перед подачею короваю гостям, ламають хліб над головами молодят, щоб на них потрапили крихти від хлібу.

Як правильно перехрестити іконами молоду сім'ю

Тепер батьки нареченого повинні перехрестити іконами молоду сім'ю. При цьому лики Спасителя і Богородиці тримають на рушнику «Спаси і Збережи». Як зустрічати молодих батьків нареченого після РАГСу, благословляючи їх іконами, найкраще заздалегідь дізнатися у духовного наставника. Іноді батьки чоловіка поділяють свої права так: мати благословляє короваєм, а батько - іконами. Але вони можуть це робити і разом.

Як зустрічати молодих після РАГСу батькам нареченої

Як зустрічати молодих після РАГСу батькам нареченої, чітких вказівок немає. Традиційно вважається, що після одруження молода дружина стає частиною сім'ї чоловіка, тому зазвичай батьки нареченої просто знаходяться серед гостей. Але сьогодні найчастіше батьки нареченої також беруть участь в обряді.

Шампанське та розбивання келихів

Після отримання благословення від матері і батька нареченого, молода сім'я бере з рук матері і батька нареченої келихи з шампанським. Тепер молодята повинні випити шампанське, а самі келихи розбити. При цьому напій символізує достаток і солодке життя, а келихи - горе, яке розбивається на щастя.

Крім цього, іноді в обряді благословення молодої пари , батьки нареченої приймають таку ж участь, як і батьки нареченого. Тоді на самому початку матері благословляють хлібом, а потім батьки - іконами. Однак такий відступ від традиції не дуже поширений.

Потім всі запрошені і молодята разом проходять до столів і приступають до весільного банкету. При цьому наречені повинні слідувати в самому початку процесії.

Як правильно зустрічати молодих після РАГСу?

Як зустрічати молодих після РАГСу: деякі відступи від традицій

Далеко не завжди виконання цих обрядів є можливим в повній мірі. У таких випадках благословення молода сім'я може отримати і іншим способом.

Випускати голубів

Відразу по виходу з будівлі РАГСу молодих можуть зустріти з хлібом або ж просто з шампанським і обсипати різними символізують предметами. Також в цей момент багато пар люблять випускати голубів.

Що робити, якщо батьки не можуть благословити?

Також за життєвими обставинами не завжди батьки чоловіка можуть благословити його з молодою дружиною. Тоді цю функцію на себе бере найстарший в родині родич. Крім того, благословення молодій сім'ї можуть дати і хресні нареченого.

Як правильно зустрічати молодих після РАГСу вдома

Як правильно зустрічати молодих після РАГСу вдома, якщо це не весільний банкетний зал, знають далеко не всі. І це не дивно, адже тут можуть бути самі різні обряди. Одна з традицій, наприклад, - проводи молодої пари до будинку, де, перш ніж увійти в квартиру або в сам будинок, наречений повинен перенести свою наречену на руках через замок, що лежить на підлозі. Після чого, старший в сім'ї закриває цей замок, а ключ викидає. Таким чином символізується завершення холостого життя чоловіка.

Виконання цих звичаїв, на жаль, не страхує від проблем в сімейному житті. Однак створення святкової атмосфери на весіллі без них неможливо. А щирі побажання любові і щастя роблять для молодят цей день ще більш особливим.

Відео про те як зустрічати молодих після РАГСу

1

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.