Як зустрічати молодих після РАГСу

Наречений і наречена стали молодими чоловіком і дружиною. І з давньої і красивою традиції після РАГСу молодят повинні зустріти батьки. Саме вони скажуть напутні слова і благословлять нову сім'ю на щасливе життя. Сьогодні відомо безліч різних способів проведення цього обряду, в основі якого лежить древній християнський звичай.

Як зустрічати молодих після РАГСу: сценарій християнського обряду

Якщо молодята та їхні батьки дотримуються християнських традицій і хочуть, щоб обряд пройшов в точності з правилами, найкраще заздалегідь порадитися зі священиком тієї церкви, яку відвідували молодята. Він скаже, як зустрічати молодих батьків нареченого після РАГСу, які ікони повинні бути в їх руках і які слова їм найкраще вимовити.

Саме благословення проводиться вже безпосередньо перед тим приміщенням, в якому відбуватиметься весільний бенкет. Гості і батьки молодят приїжджають завчасно. Молоді чоловік і дружина, як правило, після РАГСу їдуть на фотосесії або прогулянки. А якщо вони відразу направляються до місця банкету, їм не варто поспішати, щоб всі запрошені встигли зібратися.

Сценарій, як правильно зустрічати молодих після РАГСу, виглядає так:

Кортеж з молодими під'їжджає до того місця, де буде проводитися весільний банкет. Гості, які прибули трохи раніше, встають по обидва боки ґанку, утворюючи тим самим живий коридор. У них в руках можуть бути хміль, рис, горішки, цукерки, дрібні монети і пелюстки троянд, якими вони будуть обсипати молодих, коли ті підуть через цей коридор. При цьому кожен з цих предметів взято не просто так, а має свій значенням:

Хміль використовують як символ веселою і легкого життя.
Рис або пшоно - це символ численних дітей.
Горішки - для міцного шлюбу.
Цукерки - символ солодкого життя.
Дрібні монети використовують, щоб залучити гроші.
Пелюстки троянд або інших квітів - це побажання дітям молодят краси і здоров'я.
Батьки жениха встають в самому центрі цього коридору і зустрічають молодих чоловіка і дружину. При цьому у батьків в руках рушник з вишивкою «хліб та сіль», на якому розташований коровай. Як зустрічати молодих після РАГСу з короваєм, існує безліч варіантів. Всі вони залежать від способу виготовлення цього хліба.

У будь-якому випадку коровай - це красивий і смачний хліб, вручну зроблений щасливою в шлюбі жінкою, яка при замішуванні тіста повинна читати молитви «Отче наш» і «Богородице». Буває, що коровай роблять тришаровим, де верхній шар віддають молодим, середній ділять між гостями, а нижній (в який до того ж запікають монети) - весільним музикантам. Але найчастіше цю частину обряду сильно спрощують.

Далі молодята проходять через коридор з гостей і зупиняються перед батьками нареченого. Ті благословляють їх або словами, що йдуть від серця, або спеціальної молитвою, або віршованими привітаннями, в яких відображені всі необхідні побажання. Наприклад, слова, як зустрічати молодих після РАГСу і благословляти, можуть бути такими:

Діти наші дорогі!

Коровай від нас прийміть,

Він рум'яний, свіжий, пишний,

Як любов ваша, прекрасний.

Вам пекли його з душею,

Щастя, радості вклали,

Щоб ви, його покуштувавши,

Життя свою в любові прожили.

Після чого молоді повинні вклонитися батькам, поцілувати весільний коровай і з'їсти по шматочку цього хліба. Тут є кілька різних звичаїв:

Молодята коровай можуть тільки кусати. Тоді вважається, що хто більший шматок відкусить, той і буде головою в сім'ї.
Відповідно до іншої традиції, молоді можуть ламати коровай. Але при цьому, відламавши по шматку від хліба, вони повинні сильно посолити шматки свого чоловіка. Вважається, що таким чином вони в останній раз «солять» один одному.
як зустрічати молодих після загсу

У будь-якому випадку, молодята повинні з'їсти хоча б невеличкий шматочок від короваю. Далі хліб або дають розрізати (і тоді його повинен нарізати дитина) і після роздають гостям, або ж відразу ставлять на стіл, де гості самі пригощаються короваєм. У деяких традиціях батьки нареченого закінчують своє благословення тим, що перед подачею короваю гостям, ламають хліб над головами молодят, щоб на них потрапили крихти від короваю.

Тепер батьки нареченого повинні перехрестити іконами молоду сім'ю. При цьому лики Спасителя і Богородиці тримають на рушнику «Спаси і Збережи». Як зустрічати молодих батьків нареченого після РАГСу, благословляючи їх іконами, найкраще заздалегідь дізнатися у духовного наставника. Іноді батьки чоловіка поділяють свої права так: мати благословляє короваєм, а батько - іконами. Але вони можуть це робити і разом.

Як зустрічати молодих після РАГСу батькам нареченої, чітких вказівок немає. Традиційно вважається, що після одруження молода дружина стає частиною сім'ї чоловіка, тому зазвичай батьки нареченої просто знаходяться серед гостей. Але сьогодні найчастіше батьки нареченої також беруть участь в обряді.

Після отримання благословення від матері і батька нареченого, молода сім'я бере з рук матері і батька нареченої келихи з шампанським. Тепер молодята повинні випити шампанське, а самі келихи розбити. При цьому напій символізує достаток і солодке життя, а келихи - горе, яке розбивається на щастя.

Крім цього, іноді в обряді благословення молодої пари , батьки нареченої приймають таке ж участь, як і батьки нареченого. Тоді на самому початку матері благословляють короваєм, а потім батьки - іконами. Однак такий відступ від традиції не дуже поширене.

Після чого всі запрошені і молодята разом проходять до столів і приступають до весільного банкету. При цьому наречені повинні слідувати в самому початку процесії.

Як зустрічати молодих після РАГСу: деякі відступи від традицій

Далеко не завжди виконання цих обрядів можливо в повній мірі. У таких випадках благословення молода сім'я може отримати і іншим способом.

Відразу по виходу з будівлі РАГСу молодих можуть зустріти з короваєм або ж просто з шампанським і обсипати різними символізують предметами. Також в цей момент багато пар люблять випускати голубів.

Також за життєвими обставинами не завжди батьки чоловіка можуть благословити його з молодою дружиною. Тоді цю функцію на себе бере найстарший в родині родич. Крім того, благословення молодої сім'ї можуть дати і хресні нареченого.

Крім того, як зустрічати молодих після РАГСу будинку, якщо це не весільний банкетний зал , знають далеко не всі. І це не дивно, адже тут можуть бути самі різні обряди. Одна з традицій, наприклад, - проводи молодої пари до будинку, де, перш ніж увійти в квартиру або в сам будинок, наречений повинен перенести свою наречену на руках через замок, що лежить на підлозі. Після чого, старший в сім'ї закриває цей замок, а ключ викидає. Таким чином символізується завершення холостий життя чоловіка.

Виконання цих звичаїв, на жаль, не страхує від проблем в сімейному житті. Однак створення святкової атмосфери на весіллі без них неможливо. А щирі побажання любові і щастя роблять для молодят цей день ще більш особливим.

Comments are closed.