Як зменшити обручку самостійно

Якщо з якихось причин обручку виявилося трохи більше потрібного розміру, то не варто носити його з іншим кільцем або надягати на лейкопластир. В цьому випадку кільце потрібно просто зменшити. А ось як зменшити розмір обручки залежить від виду прикраси , матеріалу його виготовлення та дизайну.

В яких випадках зменшити кільце не можна

Перш ніж вирушити до ювеліра з проханням зменшити обручку, варто дізнатися, чому він може відмовитися від такої роботи і в яких випадках розмір кільця зміні не підлягає.

Перш за все, не кожен ювелір візьметься за подібну роботу, якщо на прикрасі є насічки або вставки. Вся справа в тому, що робота з таким кільцем вимагає від майстра граничної акуратності і спеціальних інструментів. Процес зменшення при цьому складається з розбору кільця, окремої обробки його частин і спайки всіх деталей воєдино. Якщо над прикрасою потрудився справжній майстер, то місця спайки НЕ будуть помітні: лише маленький шов поруч з пробою нагадуватиме про те, що кільце було піддано зміні.
Чимало складнощів створюють і гравіювання на кільцях. Найчастіше цілісність гравіювання страждає при зменшенні кільця, тому потрібно бути готовим до того, що після цього гравіювання доведеться відновлювати або повністю шліфувати.

Зменшити обручку з платини - теж велика проблема. Так як платина щільніше золота, то для роботи з цим матеріалом знадобляться спеціальні пристосування. Не кожен коваль-ювелір має цими інструментами, тому в зменшенні таких кілець часто відмовляють.
Також варто враховувати, що ціна на роботу по зменшенню обручки залежить не тільки від матеріалу прикраси, але від складності дизайну і майстерності ювеліра.

Зменшення простого золотого кільця

Якщо обручка - це простий обруч із золота, то проблем зі зміною його розміру швидше за все не виникне. Тільки в одному випадку на питання про те, чи можна зменшити обручки золоте кільце, можуть відповісти відмовою - якщо воно було зроблено вручну і є шов спайки. Але найчастіше у ювеліра є всі необхідні пристосування для роботи з такою прикрасою, і проблем з ним особливих не виникає.

Корекція розміру кільця по зменшенню проводиться двома способами:

Перший спосіб полягає в тому, що видаляється частина шинки і обробляється прикраса таким чином, щоб місце з'єднання його деталей не було помітно. Таким способом можна зменшити обручку з камінням, тільки перед роботою необхідно витягти їх з оправи.
Більш простим і поширеним способом зменшення кілець є використання пуансона. Це спеціальний інструмент, який складається з форм і власників. З їх допомогою і відбувається механічне зміна розміру прикраси. При роботі з з пуансоном кільце спочатку обробляють флюсом, потім обпалюють, щоб воно стало м'яким і податливим, після чого гар прибирають шляхом відбілювання та очищення. Далі кільце поміщають в форму, зверху закріплюють власником і механічним шляхом за допомогою молотків зменшують до потрібного розміру з обох сторін.
Як зменшити обручку в домашніх умовах

На жаль, не завжди є можливість відвідати ювеліра. І тоді розмір кільця намагаються зменшити самостійно вдома. Тут важливо не забувати про нюанси роботи з різними матеріалами кільця. Краще за все піддаються обробці прикраси з мельхіору, найгірше - з срібла.

При цьому вся робота ділиться на кілька етапів:

Визначення матеріалу кільця.
Якщо матеріал підходить для пайки, то зрізати знизу частина шинки, підігнути матеріал і паяти. Фіаніти і діаманти будуть добре триматися в персні після такої обробки та без додаткового вилучення.
У тому випадку, якщо матеріал не спаяти (наприклад, кільце з легкоплавкого сплаву), то на його шинку з внутрішньої сторони необхідно щось обов'язково прикріпити для ущільнення.
Також важливо знати, що не завжди варто поспішати зменшувати обручку. Особливо якщо воно дісталося у спадок і здається лише незначно завеликим. Адже з часом пальці можуть стати повніше, і прикраса буде підходити за розміром і без корекції.

Comments are closed.