Як зменшити обручку самостійно?

Якщо з якихось причин обручка виявилася трохи більшою потрібного розміру, то не варто носити її з іншим кільцем або надягати на лейкопластир. В цьому випадку кільце потрібно просто зменшити. А ось як зменшити розмір обручки залежить від виду прикраси, матеріалу, з якого вона виготовлена та дизайну.

як зменшити розмір обручки

В яких випадках зменшити кільце не можна

Перш ніж вирушити до ювеліра з проханням зменшити обручку, варто дізнатися, чому він може відмовитися від такої роботи і в яких випадках розмір кільця зміні не підлягає.

Перш за все, не кожен ювелір візьметься за подібну роботу, якщо на прикрасі є насічки або вставки. Вся справа в тому, що робота з таким кільцем вимагає від майстра граничної акуратності і спеціальних інструментів. Процес зменшення при цьому складається з розбору кільця, окремої обробки її частин і спайки всіх деталей воєдино. Якщо над прикрасою потрудився справжній майстер, то місця спайки НЕ буде помітним: лише маленький шов поруч з пробою нагадуватиме про те, що кільце було піддано зміні.

Чимало складнощів створюють і гравіювання на кільцях

Найчастіше цілісність гравіювання страждає при зменшенні кільця, тому потрібно бути готовим до того, що після цього гравіювання доведеться відновлювати або повністю шліфувати.

Зменшити обручку з платини - теж велика проблема

Так як платина щільніше золота, то для роботи з цим матеріалом знадобляться спеціальні пристосування. Не кожен коваль-ювелір має ці інструменти, тому в зменшенні таких кілець часто відмовляють.

Також варто враховувати, що ціна на роботу по зменшенню обручки залежить не тільки від матеріалу прикраси, але від складності дизайну і майстерності ювеліра.

чи можна зменшити обручку у вигляді простого золого кільця

Зменшення простого золотого кільця

Якщо обручка - це простий обруч із золота, то проблем зі зміною її розміру швидше за все не виникне. Тільки в одному випадку на питання про те, чи можна зменшити обручку у вигляді простого золого кільця, можуть відповісти відмовою - якщо воно було зроблено вручну і є шов спайки. Але найчастіше у ювеліра є всі необхідні пристосування для роботи з такою прикрасою, і проблем з цим особливих не виникає.

Корекція розміру кільця по зменшенню проводиться двома способами:

Перший спосіб полягає в тому, що видаляється частина шинки і обробляється прикраса таким чином, щоб місце з'єднання її деталей не було помітним. Таким способом можна зменшити обручку з камінням, тільки перед роботою необхідно витягти їх з оправи.
Більш простим і поширеним способом зменшення кілець проводиться з використанням пуансона. Це спеціальний інструмент, який складається з форм і власників. З їх допомогою і відбувається механічна зміна розміру прикраси. При роботі з пуансоном кільце спочатку обробляють флюсом, потім обпалюють, щоб воно стало м'яким і податливим, після чого гар прибирають шляхом відбілювання та очищення. Далі кільце поміщають в форму, зверху закріплюють власником і механічним шляхом за допомогою молотків зменшують до потрібного розміру з обох сторін.

Як зменшити обручку самому
Як зменшити обручку в домашніх умовах

На жаль, не завжди є можливість відвідати ювеліра. І тоді розмір кільця намагаються зменшити самостійно вдома. Тут важливо не забувати про нюанси роботи з різними матеріалами кільця. Краще за все піддаються обробці прикраси з мельхіору, найгірше - з срібла.

При цьому вся робота ділиться на кілька етапів:

  • Визначення матеріалу кільця.
  • Якщо матеріал підходить для пайки, то необхідно зрізати знизу частину шинки, підігнути матеріал і паяти. Фіаніти і діаманти будуть добре триматися в персні після такої обробки та без додаткового вилучення.
  • У тому випадку, якщо матеріал не спаяти (наприклад, кільце з легкоплавкого сплаву), то на його шинку з внутрішньої сторони необхідно щось обов'язково прикріпити для ущільнення.

Також важливо знати, що не завжди варто поспішати зменшувати обручку. Особливо якщо вона дісталася у спадок і здається лише незначно завеликою. Адже з часом пальці можуть стати повніше, і прикраса буде підходити за розміром і без корекції.

Також дивіться відео про те як можна зменшити обручку

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.