При оплаті житлово-комунальних послуг авансом росіяни отримають знижку

Міністерство будівництва і житлово-комунального господарства розробило законопроект, що передбачає диференціацію тарифів на комунальні послуги: споживачі, що здійснюють оплату вперед, робитимуть розрахунки за нижчими розцінками в порівнянні з іншими. Нині проект проходить процедуру міжвідомчого узгодження. Про це Вістям розповіли джерела в уряді.

Передбачається передусім встановити знижені тарифи для компаній, що управляють, і ТСЖ як для оптових покупців комунальних ресурсів. Крім того, нижчі розцінки запропоновано передбачити і для усіх кінцевих споживачів цих ресурсів - як для громадян, так і для підприємств - у разі їх оплати авансом. На скільки саме будуть понижені тарифи, на даний момент не визначено.

Поки ж у сфері комунальних послуг діють суворі принципи ціноутворення і єдині тарифи.

Ідея їх диференціації належить експертній раді при Комітеті Держдуми з житлової політики і ЖКГ.

- йдеться про те, щоб у сфері комунальних послуг встановити принцип батога і пряника, - повідомила перший замголови Комітету з житлової політики і ЖКГ Держдуми Олена Миколаєва. - З одного боку, зробити більш суворо підходи до тих, хто затримує комунальні платежі. З іншої - передбачити деякі бонуси для тих, хто готовий платити вперед.

Пропоноване нововведення спрямоване на боротьбу з комунальними боргами населення і організацій, об'єм яких продовжує рости.

Так, за даними Росстата, прострочений борг громадян і підприємств перед постачальниками електроенергії, газу і води за станом на 1 січня 2013 року склав більше 300 млрд рублів, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 20%(на 1 січня 2012 року він дорівнював 255 млрд рублів).

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.