Лампи і світильники

Світло в нашому будинку визначає багато. Від грамотно встановленого освітлення залежить настрій, стан здоров'я, психологічна обстановка, краса інтер'єру, крім того він створює затишну атмосферу. Від недостатнього освітлення приміщення завдається непоправна шкода для зору, слабшає імунітет, погіршується психічний стан людини.

Існують норми визначають кількість світла проникає у вікна різних кімнат. Сонячне світло повинен потрапляти в 1 вікно квартири не менше трьох годин. Велике значення має сторона світла, в яку дивляться вікна квартири.

Якщо вони виходять на північ або північний схід, то квартира буде освітлена розсіяним світлом. В такому випадку стіни приміщення слід оформляти світлими тонами, здатними відбивати світло, відповідно посилювати освітленість.

Штори в цьому випадку повинні мати властивість розсуватися. Якщо немає можливості або бажання розсовувати їх кожен день, то повісьте нещільні тюлеві тканини.

Вікна квартири дивляться на захід або південний захід потребують захисту від прямих сонячних променів. Дане питання можна вирішити повісивши на вікна легкі, непрозорі штори або встановити жалюзі.

На жаль, значну частину року світловий день відносно короткий, а похмурі дні роблять його ще коротше. Ось тут і стане в нагоді штучне освітлення.

За допомогою установки електричних приладів, цілком реально здійснити візуальне розділення кімнати на декілька частин, розсунути стіни, підняти або опустити стелю. За правилами освітленість житлового приміщення не повинна перевищувати більше 25 Вт на 1 кв.м. площі.

Телевізор краще переглядати, якщо світло буде приглушеним. Спальні підійде м'яке, розсіяне освітлення. Яскравий і рівномірне світло підійде для кухні.

Освітлення не повинно дратувати. Блиск і відблиски відбиваються від поверхонь, різкі контрасти тіні і світла стомлюють очі. Відкриті, прямі джерела світла (лампочки без плафонів) можуть викликати головний біль. Дуже зручним буде установка світильників з напівсферами або у вигляді кулі. Вони розсіюють прямі промені.

Освітлювальні прилади не повинні нести небезпеку. Не припустимо вішати люстри з кришталю в дитячій кімнаті, у ванній не можна користуватися лампочкою без захисного плафона, занадто низько висить світильник на кухні можна зачепити головою.

Найбільш часто використовувані лапи освітлення поділяються на три види, лампи розжарювання, денного світла і галогенові.

Лампами розжарювання людство користується більше ста років. Їхнє світло вважається найоптимальнішим і комфортним для людського ока. Ці лампи поділяються на три види: звичайні, кольорові і дзеркальні.

Дзеркальна лампочка в верхній частині покрита шаром, що захищає її від перегріву. На відміну від інших видів вона світить яскравіше, а служить набагато довше. Їхнє світло більш рівномірний і розсіяний.

Галогенові лампи освітлюють приміщення на багато краще, ніж лампи розжарювання. Вони випромінюють біле світло і споживають менше енергії. Такі лампи бажано підключати через трансформатор, так як вони не люблять перепадів напруги.Згодом галогенові лампи починають мерехтіти, що негативно позначається на працездатності втоми очей.

Дані лампи можна вбудовувати в кухні над обробним столом або мийкою, в полках для книг, над робочим столом.

Вони мають безліч різновидів. Стельові лампи вішають окремо на ланцюжку або електричному шнурі, в люстрах, в світильниках вбудованих на стелі.

У вітальні або на кухні бажано встановлювати стельові світильники, що направляють потік світла одночасно на підлогу і стелю. У спальні можна повісить люстру зі світлом м'яко розсіюється по кімнаті. Дитячу кімнату слід обладнати світловими приладами видають яскравий і рівномірне світло.

Грамотно встановлені світильники на стелю можуть стати джерелом освітлення окремої частини кімнати. Софіти випромінюють світло в межах невеликого кута, здатні виділити окремий декоративний предмет, обідній стіл і т.д.

Настінні світильники (бра), направляють свій світ зазвичай в верх на стіну або уздовж її. За допомогою бра досить освітлення одного потрібного вам невеликого куточка, ніж витрачати світло для всієї кімнати. Багато такий світильник використовують для читання книг. В цьому випадку яскравість випромінюваного світла повинна бути більше.

Торшер встановлюється на підлозі, випромінюючи світло більше у висоту, ніж по всій кімнаті. Він створює затишну атмосферу, освітлення якого заповнює приміщення м'яким світлом, що знімає фізичне і психологічне напруження.

Підлогова лампа внесе у ваше житло надзвичайну красу. Такий світильник може виглядати як камін, акваріум або доріжка висвітлює простір з кімнати в кімнату. Підлогові світильники монтувати в дитячій кімнаті не рекомендується. Зайва цікавість маленьких дітей може привести до неприємних наслідків, наприклад удар струмом.

Призначення настільних ламп полягає в освітленні робочого столу або прикраси. Установку лампи слід здійснювати як вам зручно, по ліву чи праву руку. Настільної лампи потужністю в межах 50 ват цілком достатньо, а відстань від лампи до столу максимум 50 см.

Рухомий козирок ще одна особливість хорошою лампи. Завдяки йому промінь світла можна направляти в потрібне положення. Наявність широкого, непрозорого абажура дозволить рівномірно розподілити світло.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.