Капітанові захопленого траулера Олег Найденов дозволили зійти на берег

Капітанові Вадиму Манторову дозволили у супроводі представника Росриболовства в Сенегалі зійти на берег і провести обстеження в госпіталі. Інші члени екіпажа як і раніше залишаються на борту траулера.

- Лікарі обстежували увесь екіпаж. Виявилось, що на борту окрім громадян Росії і Гвінеї-Бісау є ще громадянин Білорусії. Усі пройшли огляд, а капітанові дали документ про те, що він може відвідувати місцевий госпіталь при першій нагоді, - сказав начальник центру громадських зв'язків Росриболовства Олександр Савельєв.

Як повідомили в Росриболовстве, на тілах моряків досі видно сліди побоїв, які їм нанесли військові, попри те, що з дня захоплення пройшов тиждень. У промисловому відомстві сподіваються, що надання меддопомоги - це дружній крок, після якого конфлікт має бути вичерпаний.

- Ми розцінюємо це як позитивний крок, вважаємо, що все йде до того, що судно буде відпущено. Потрібно подякувати російських дипломатів: видно, знайшлися слова, і вони переконали сенегальську сторону, - відмітив Олександр Савельєв. - Ситуація така, що необхідно передусім звільнити траулер і екіпаж, а потім вже вирішувати майнову суперечку. Досі не пред'явлені ніякі звинувачення і не виявлені порушення. Я так розумію, що у сенегальців немає ніяких доказів. Інакше неможливо пояснити те, що йде восьмий день і не представлені ніякі докази порушень.

Приводом для затримання судна став перетин кордону економічної зони Сенегалу на одну морську милю. Проте, на думку Росриболовства, причина зовсім в іншому.

- Ми є конкурентами. Зрозуміло, що наша присутність не дуже подобається колегам з європейського союзу, з КНР, - сказав глава Росриболовства Андрій Крайній. - Я особисто розцінюю це, як економічну боротьбу за ресурс.

Нагадаємо, сенегальський патруль затримав риболовецьке судно Олег Найденов 4 січня в Атлантичному океані, в 46 милях від узбережжя Гвінеї-Бісау. Після колотнечі на борту траулер разом з екіпажем конвоювали в порт Дакара. Без пояснення причин у моряків відібрали паспорти і поставили озброєний конвой.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.