Зерна від плевел: гомеопатію в Європі визнали лженаукою

Лженаукою визнали гомеопатію європейські вчені – в цьому вони пішли слідами своїх російських та американських колег. Науковий консультативна рада європейських академій (EASAC) визнав шкоду і небезпеку гомеопатії і відокремив її від медицини. Про це розповідає «Рідус».

Боротьба з гомеопатією ведеться офіційною наукою не одне десятиліття. Вчені втомилися доводити її повну неефективність, а часто – шкоду для людини. Але люди не вірять і продовжують купувати трави і пігулки, від дурості або відчаю, намагаючись зробити чудо і поправити здоров'я, коли офіційна медицина не може нічого зробити або просто людині здається, що «так корисніше». Не хімія, мовляв, а виключно натурпродут і «суцільні вітаміни».Існує величезна кількість гомеопатичних аптек, де нечисті на руку ділки застосовують черговий порівняльний чесний спосіб відбирання грошей у населення. А людям і невтямки, що в основі такого способу лікування лежить ефект плацебо – тобто, натурально, всі проблеми в голові. Людина вірить, що цукрова пігулка йому допоможе, і вона допомагає. Або ні, але все одно, завдяки самонавіюванню, на якийсь час людині стає ніби легше. Але хвороба не проходить, а от часу для її повноцінного та ефективного лікування залишається часом все менше.

У лютому цього року Комісія з боротьби з лженаукою РАН склала меморандум, в якому гомеопатія відкрито називалася лженаукою. До складу робочої групи увійшли 30 вчених, серед яких були психологи, фізики і хіміки. Підтримавши своїх російських і американських колег, науковий консультативна рада європейських академій теж випустив заяву про визнання гомеопатії лженаукою.

У 12-сторінковому документі підсумовуються доступні результати досліджень, оглядів, а також парламентських звітів, які показали неефективність гомеопатичних засобів.

Вчені визнали, що гомеопатія може сильно нашкодити людині.

Як показують соцопитування, про гомеопатії не знають третина росіян: 17% чують це слово вперше, а 33% з ним знайомі, але не знають, що воно означає. При цьому лише 3% вважають гомеопатію шарлатанством.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.