Вища освіта: бути чи не бути?

У сучасному світі все частіше можна зустріти людей, які вважають, що в нинішній час без вищої освіти не вижити, а краще мати і не одну вищу освіту. І більшість юних школярів, ледь наближаючись до випускних класів, починає голови ламати над питанням: куди вступати і навіщо? Сучасна система освіти з введенням єдиного державного іспиту дозволяє випускникам особливо не вибирати, а просто добре підготуватися до випускних іспитів, а потім їх результати з легкістю розіслати в кілька вищих навчальних закладів; і де візьмуть і зарахують - там і вчитися.

Всі ці іспити з комп'ютеризованої системою перевірки і контролю настільки напружують сучасну молодь, змушують настільки сильно переживати в самому психологічно неврівноважену віці, що у підлітка вже до вісімнадцяти років можна спостерігати безліч комплексів і різних нервових розладів.
Сучасна пропаганда обов'язкового вищої освіти призводить ринок праці до того, що в солярії і перукарень сидять дами з дипломами про закінчення вищої освіти, а Кранівниця і намотчик, малярів і кухарів катастрофічно не вистачає.

Тому першорядним питанням, яке повинні ставити і педагоги і батьки, це питання ні в який ВНЗ поступати, а чи варто взагалі отримувати конкретному випускникові - підлітку вищу освіту. Це заощадить і батьківський бюджет (не доведеться оплачувати перші курси інституту своїй дитині, тому що, подорослішавши трохи, він все одно його кине і піде або в армію, або працювати). Ще це збереже стільки нервів у батьків, і вчителів, а головне у самого підлітка, який потягне ту ношу, що буде йому під силу.

У сучасному світі для створення кар'єри безумовно потрібна вища освіта, але за профілем, необхідного саме за конкретною професією, за якою вже працює людина, і в той час, коли буде потрібно підвищення його кваліфікації. Набравшись досвіду і подорослішавши, працівник зможе навчитися набагато швидше і простіше, і отримає те вищу освіту, яке йому знадобиться.

Також слід зауважити, що в даний час і робочі спеціальності затребувані і добре оплачуються. Чим сидіти з дипломом про вищу освіту і працювати секретарем, ні чи є раціональніше піти на завод на посаду якогось контролера або інспектора, а потім отримати необхідну профільну освіту.

Тому, перед тим, як мучаться думами про вищу освіту, слід зважити всі «за» і «проти»: чи є необхідність відразу ж після школи здобувати вищу освіту, чи є здатність і моральний настрій на навчання і закінчення університету тощо. Не варто наївно вважати, що в сучасному світі цінується вищу освіту, зараз куди важливіше власне прагнення йти вперед, бажання працювати і адекватна самооцінка.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.