Вчені відкрили антитіло, що змушує імунітет вбивати рак

Американські вчені відкрили незвичайне антитіло, яка приєднується до імунним клітинам і змушує їх атакувати ракову пухлину. Про це повідомляється в статті, опублікованій в Science Immunology.

«Коли ми вивчали особливу групу Т-клітин, імовірно запобігають розвиток аутоімунних захворювань, у нас з'явилася ідея: якщо рак є своєрідним антиподом цих розладів, то тоді ми можемо використовувати наші напрацювання для того, щоб «уключити» імунну систему, а не «вимкнути» її», – зазначив учений з Гарвардського університету Говард Уайнер.

Експериментуючи з мишами, дослідники-біологи помітили, що в мозку у здорових особин було незвично багато особливих Т-клітин, які були відсутні в нервової тканини у гризунів з розсіяним склерозом і при цьому були присутні у великому числі в ракових пухлинах. Саме це відкриття наштовхнуло вчених на думку про те, що ці клітини, що захищають мозок від атак імунітету, можуть заважати іншим клітинам імунної системи проникати в ракові пухлини. Біологи перевірили цю ідею за допомогою антитіл, які вони створили для придушення подібних Т-клітин під час експериментів на мозку мишей.

Потім дослідники перевірили, чи зможуть ці антитіла сприяти знищенню пухлини в тілі мишей. Имплантировав кілька культур раку в організм гризунів, вчені ввели в їх кров антитіла і простежили за тим, чи вплине це на ріст ракових клітин.

Виявилося, що антитіла змушували імунні клітини проникати всередину пухлин і завдяки цьому їх зростання або сповільнилося, або зупинився.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.