Вчені розробили електронну таблетку, контролюючу прийом ліків

Цифрова таблетка, що дозволяє відстежувати час прийому пацієнтом необхідного ліки, готується до виробництва у США. Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалив відповідну розробку. Про це розповідає портал про науку «Горище».

Цифрова таблетка є спільною американсько-японської розробкою. Передбачається, що в першу чергу її будуть використовувати для лікування хворих з психічними розладами – депресію, шизофренію. Таблетка містить в собі препарат арипипразол, що застосовується при лікуванні таких розладів, поміщений всередину сенсор, виготовлений на основі магнію і хлориду міді. Потрапляючи в кисле середовище людського шлунка, таблетка починає генерувати електричний сигнал.Прийняв таблетку людина паралельно носить на собі спеціальний датчик, він уловлює цей сигнал, обробляє і пересилає на додаток на смартфоні.

Відстежувати прийом препарату можуть також родичі пацієнта і лікуючий лікар, так як додаток дає доступ до даних ще для чотирьох чоловік – але тільки за згодою хворого.

На новинку неоднозначно відреагували як пацієнти, так і самі медики. Відзначається висока вартість таблетки, необхідність використання додаткового обладнання. Також людям не подобається можливість втручання в особисте життя людини сторонніх.

Втім, подібні таблетки можна використовувати не тільки в рамках лікування психічних розладів. В майбутньому планується випуск таблеток для лікування ВІЛ, цукрового діабету і старечої деменції.

Препарат надійде в продаж в 2018 році.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.