У Харкові можна буде потрапити в під’їзд за допомогою мобільного

Харків першим з українських міст почне наділяти штучним інтелектом під'їзди і будинки, які є комунальною власністю. Перший «розумний під'їзд» повинен з'явитися вже восени. «Вісті» дізналися, як і де «порозумнішають» удома в нашому місті.

Апгрейд наших висоток пройде у декілька етапів і має на увазі цілий набір розумних змін, завдяки яким відкрити вхідні двері можна буде за допомогою мобільного телефону, а викликати ліфт — не заходячи у свій під'їзд. Нову систему вже розробили, а тепер обкатують фахівці «Харьковгорлифта». Головне, що довелося зробити комунальникам, — зв'язати воєдино домофон, ліфт і освітлення в під'їзді. «У кожного домофона є свій сим-номер. Ви дзвоните на цей номер зі свого мобільного, домофон перевіряє ваш номер по своїй базі даних і, якщо він занесений у базу даних, автоматично відкриває двері. При цьому трубка того, що дзвонить не знімається, тобто гроші витрачати не треба», — розповів розробник системи Петро Лазаренко.

У «розумному під'їзді» домофон не лише відкриватиме вхідні двері, але і повідомлятиме про відключення комунальних послуг — для цього над клавіатурою з цифрами розміщений рядок, що біжить. Пристрій навіть зможе «поговорити» з мешканцем — наприклад, привітає з днем народження або побажає щастя в Новому році. Подібні речі програмуватиме диспетчер, окремої плати не буде, обіцяють розробники.

Нова система економитиме час харків'ян : чекати ліфт не доведеться. Адже, за словами Петра Лазаренко, як тільки людина піднесе ключ до домофону, підйомник спуститься на перший поверх. Від доставки ліфта без вимоги можна буде відмовитися при укладенні договору, щоб ліфт не працював вхолосту, коли в під'їзд входять спортсмени і усі, хто живетна нижніх поверхах.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.