У Єкатеринбурзі торгують землею, призначеною для третьої ЗПС аеропорту

Міська влада має намір знести декілька десятків котеджів, побудованих без дозволу на ділянці, що входить в зону розвитку аеропорту Кольцово.

Нічого непідозрюючі жителі селища упродовж двох років скуповували земельні паї, платили внески в дачний кооператив, будували і ремонтували удома.

Афера розкрилася у кінці минулого року, в єдиний приймальний день громадських приймалень президента. Одна з мешканок дачного селища Зелені простори під Єкатеринбургом поскаржилася Володимиру Путіну на фирму-девелопера Главсредуралстрой. Міська влада почала розбиратися в ситуації.

— Землі призначаються для сільськогосподарського використання, належали колгоспу Витік, — пояснює Євгеній Нестеров, начальник юридичного відділу департаменту архітектури адміністрації Єкатеринбургу. — В 2007 році їх передали в оренду на 14 років. Змінивши декілька орендарів, сільгоспугіддя потрапили в розпорядження афільованих фірм компанії Главсредуралстрой, саме тоді і почалося будівництво.

Керівництво аеропорту заявило, що не може піти ні на які поступки обдуреним дачникам.

— Будівництво третьої злітної смуги неминуче, — коментує заступник директора по стратегічних комунікаціях аеропорту Кольцово Дмитро Тюхтин. — Земля знаходиться у федеральній власності — рішення про її будівництво прикмет Москва. І ні про які об’єкти будівництва на цій території мови йти не може.

У аеропорту упевнені, що дачники ні за яких умов не залишаться на своїй землі. Навіть якщо злітно-посадочну смугу будуватимуть у іншому місці, на території селища прокладуть трасу, що сполучає аеровокзал з кільцевою автодорогою Єкатеринбургу. Орендарі землі, що заплатили від 25 до 45 тисяч за сотку, стверджують, що Главсредуралстрой продовжує торгівлю на території, не призначеній для забудови.

— Я знаю, що частина поля позаду мого будинку вже розмежована і продана, — говорить один з жителів селища Зелені простори — Олексій Нуришев. — Хоча навіть мені, а я тут два роки, не видали документи, що підтверджують право на оренду.

Як з’ясували в адміністрації міста, всього компанії Главсредуралстрой вдалося освоїти від 2,5 до 4,5 тисяч гектарів землі. Точна кількість побудованих котеджів ще не встановлена, проте в мерії упевнені, що йдеться про сотні будинків.

У самому офісі компанії від коментарів категорично відмовилися.

Comments are closed.