У Пермі створила унікальну систему GPS — навігація для сліпих

У Пермському краю створена унікальна система, що дозволяє сліпим вільно пересуватися по місту. За допомогою GPS — навігації, відеокамери і навушників фахівці-поводирі допомагають інвалідам дистанційно, підказуючи, де повернути або, приміром, яка сума написана на ціннику в магазині.

з’ясував, як працює система, що допомагає жити інвалідам по зору.

Житель Пермі Володимир продемонстрував, як він цілком упевнено пересувається по місту. Незрячу людину видає тільки довга тростина і постійні питання невидимому співрозмовникові.

Оператор спеціалізованого колл-центра за допомогою GSM — терміналу і відеокамери допомагає сліпому орієнтуватися на місцевості.

— Ганок. Акуратно. Вліво проходите, йдете прямо, з лівого боку буде ганок… — лунають вказівки в навушнику.

Знайти зупинку громадського транспорту, побачити ціни на продукти і ліки, розрахуватися з продавцем — видалений оператор допомагає у всьому. Зв’язатися з помічником можна одним кликом.

— Абонент підключає оператора, натиснувши всього одну кнопку — виклик, — пояснює творець проекту Ігор Мочалов. — При цьому оператор через відеокамеру бачить те, що знаходиться перед очима у незрячого, і має можливість коментувати цю картинку в режимі реального часу.

У пристрій вбудовані камера і гарнітура для зв’язку з оператором. Передача даних йде через Інтернет. В ролі провідника можуть виступити не лише оператори колл-центра, але і родичі незрячих.

— Мінус лише один — система працює тільки у великих мегаполісах, де покриття зв’язку хороше, якщо ось десь за містом, в дрібних населених пунктах, — це може викликати велику проблему, — говорить інвалід по зору Володимир Ухов.

За словами розробників, пристрій має попит, замовлення поступають не лише з Пермського краю, але і сусідніх регіонів. Надалі спектр послуг планують розширити. Інвалідам по зору стануть доступні видалене консультування, оплата послуг ЖКГ, замовлення продуктів додому і навіть телемедицина.

Comments are closed.