Одеська трагедія: експертиза залишає більше питань, ніж відповідей

Перші суди по трагічних подіях в Одесі - почнуться у кінці липня. Вже є 114 підозрювані, 13 з них заарештовані, ще двоє в розшуку. В суботу відбулося засідання комісії з розслідування, на ній розповіли про причини смерті загиблих.

Більше місяця родичі і друзі згорілих живцем у Будинку профспілок чекали результатів саме цієї експертизи. Схоже, що вона додає ще більше питань, ніж відповідей в справу про масовий геноцид 2 травня.

У одеській обласній раді за круглим столом - засідання депутатської комісії. Головний у мікрофону - начальник обласного бюро судово-медичної експертизи. Саме ця установа проводила покладені у такому разі дослідження тел. Перші хвилини прес-конференції багатьох дивують. Виявляється, що важко травмовані в одеські лікарні того дня не поступали.

Садна були. Це по живих. Але це були легені. Є випадки вогнепальних ушкоджень, але це садна, легені тілесні. - розповів Григорій Кривда, начальник обласного бюро судово-медичної експертизи.

Саме Григорію Кривде довірили знайти правду в цій справі українські слідчі. Багато хто ще не забув і навряд чи забудуть страшні кадри, які того дня знімали жителі міста.

Прибічники федералізації, що опинилися у будинку профспілок, падали з будівлі, що палахкотить, звідки їх буквально випалювали. Свідчення багатьох очевидців у рамках кримінальної справи чомусь не збираються. Свідкам і рідним загиблих стали погрожувати.

У Інтернеті з'явилося свіже відео, зняте у посольства України в Москві, де зібралися активісти Куликова поля, що вимушено покинули Одесу. На Батьківщину тепер небезпечно повертатися.

Підганяли якісь швидкі в невідомому напрямі, наших дуже багато вилягло активістів, у нас палиці, у них - автомати, - розповідає активіст.

Вони катували, вони знущалися з наших людей і зараз мені телефон обривають одесити, просять сховати як-небудь свої сім'ї, - говорить інший. - Новий начальник МВС Одеси влаштував терор, щоб довести, що він з цієї секти майданутих і роздав усі адреси активістів Куликова поля.

З обнародуваними результатами експертизи представники потерпілих повинні ознайомитися. Але робити це в Одесі небезпечно. Рідні про такі дослідження дізнаються у кращому разі з російського телебачення.

Опіки дихальних шляхів, тіла в комбінації з отруєнням неуточненими газами, з продуктами горіння. І остання група - з неуточненими газами, - продовжує розповідати Григорій Кривда.

Поняття Неуточнений газ може завадити розслідуванню кримінальної справи про масову загибель людей. Якщо їх вбивали забороненими засобами, то цей злочин ще більше резонансний. Тоді питання - звідки у Будинку профспілок Одеси з'явилися ці речовини, і чи був у них зарубіжний слід доставки на Україну. Сподіватися на ретельне розслідування цієї справи не доводиться.

Адже будь-який слідчий після таких незрозумілих результатів експертизи повинен по ідеї наполягати на проведенні повторного дослідження, можливо навіть в провідних лабораторіях світу. У Одесі це не зроблено. Згідно з обнародуваними даними того дня загинули 48 чоловік.

За заявою українських судмедекспертів, ознак смерті від холодної зброї і ударів твердими предметами не виявлено. Немає сумнівів, що результати цієї експертизи швидко підшиють до справи і направлять його до суду для швидкого розгляду, щоб показати світу демократичне правосуддя.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.