Кому банки швидше видають кредити?

Кому банки охочіше видають кредити або портрет ідеального позичальника

Щодня банки одержують тисячі кредитних заявок від потенційних позичальників, які хочуть оформити той чи інший кредит і отримати гроші в борг на певні цілі. Але в діалозі з майбутнім кредитором далеко не кожен клієнт може довести, що він в змозі виплачувати взятий позику, не порушуючи умови кредитного договору. Хоча низький рівень платоспроможності - це, хоч як це дивно, не найпопулярніша причина банківських відмов. Адже, при розгляді кредитної заявки, банки враховують і інші чинники, які, з їх точки зору, можуть в тій чи іншій мірі вплинути на здатність позичальника виплачувати взятий кредит і нараховані на нього відсотки. Так хто ж такий ідеальний позичальник і кому банки готові видавати позики?

Гарна кредитна історія. У ідеального позичальника може бути тільки гарна кредитна історія. Банки в першу чергу звертають увагу на наявність прострочених або непогашених боргів, так як це вагомий привід, щоб відмовити в кредитуванні. Якщо у клієнта ще немає кредитної історії, тобто він ще жодного разу не виплачував взятий в банку позику, то навряд чи йому узгодять видачу великої довгострокового кредиту, зате він зможе легко оформити кредит готівкою або отримати невеликий кредит без позику. Це пов'язано з тим, що кредитору буде складно спрогнозувати, як такий позичальник буде погашати кредит, і він не захоче зв'язувати себе з ним довгостроковим кредитним договором.

Постійна реєстрація. Отримати позику клієнт зможе тільки в тому населеному пункті, в якому він зареєстрований. Якщо у нього тимчасова реєстрація, то остання дата погашення боргу повинна наступити раніше, ніж закінчиться термін його реєстрації. Але банки, як правило, намагаються не кредитувати позичальників, які тимчасово зареєстровані в їхньому регіоні.

Місце проживання. Банки воліють видавати позики клієнтам, які проживають у великих містах і мегаполісах (так як їх рівень доходів на порядок вище), а не жителям невеликих населених пунктів і сіл з високим рівнем безробіття.

Доходи і місце роботи. Кредитні організації намагаються видавати позики тільки тим клієнтам, які працевлаштовані офіційно і оформили свої взаємини з роботодавцями відповідно до норм законодавства. Банк завжди віддасть перевагу позичальникові, який займає високооплачувану посаду в крупній і динамічно розвивається, так як в цьому випадку ризик втрати ним роботи мінімальний. А якщо навіть такий працівник і потрапить під скорочення штату, то він легко зможе знайти нову роботу і продовжити виплату кредиту. Банки вважають, що найоптимальніший варіант - це наявність у позичальника безперервного стажу роботи в не менше ніж 3 роки. Крім того, краще, щоб клієнт мав наукові ступені, нагороди і власні розробки, так як це збільшить його шанси при пошуку нової роботи (якщо його скоротять, то він зможе швидко працевлаштуватися).

Вік. В умовах кожної кредитної програми банк завжди вказує, скільки років має бути позичальникові, щоб йому видали кредит. Але є ще і негласні правила, якими керуються кредитні організації при виборі потенційних клієнтів: найоптимальніший вік для отримання позики - це 32-45 років, так як саме на цьому етапі свого життя позичальник уже має нажите майно, досвід роботи і стабільний дохід. Отримати кредит клієнту передпенсійного або пенсійного віку практично неможливо.

Сім'я і діти. Банки воліють кредитувати клієнтів, які складаються в офіційних шлюбах. На їхню думку, такі позичальники більш сумлінні і обов'язкові, а значить, завжди будуть виплачувати свої борги. Переважно, щоб у клієнта не було неповнолітніх дітей, так як витрати на їх утримання значно зменшують платоспроможність.

Стан здоров'я. За умовами деяких кредитних програм, позичальник повинен буде застрахувати своє життя і здоров'я на користь банку, який видав йому позику. Тому якщо у нього є важкі хронічні захворювання, то йому або відмовлять у кредиті (тому що страхова компанія не захоче укладати з ним договір про страхування), або підвищать ставку. Крім того, банки не кредитують осіб з обмеженими можливостями, так як вони відносяться до соціально захищеним верствам населення, що може перешкодити кредитору домогтися примусового стягнення боргу в суді (якщо кредит не буде виплачуватися вчасно).

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.