Дієта при алергії

Дієта при алергіїВ основі лікування будь-якого алергічного захворювання лежить виключення контакту з алергеном і зниження загального антигенного навантаження на організм.

Як відомо, практично будь-яка речовина, переважно білкової природи, може викликати алергічну реакцію. Деттально можете подивитися тут: правильное питание при аллергии. Тому для дітей і дорослих, які страждають від різних проявів алергії, дуже важливо знизити надходження будь-яких алергенів в організм, а також позбавитися від тих, що вже накопичилися в ньому, зокрема в шлунково-кишковому тракті.

Алергік повинен повністю продукти які викликають імунну відповідь

Харчування при алергії на шкірі у дорослих і дітей має включати в себе певний список нейтральних по впливу на імунну систему продуктів, а ті продукти, які викликають імунну відповідь, повинні виключатися. Алергік в період загострення повинен повністю прибрати зі свого меню харчові тригери!

Вибираючи режим харчування, людині необхідно усвідомити необхідність отримання лікарської рекомендації по харчуванню. Що не можна їсти при алергії, а на які продукти потрібно зробити акцент, повинен вирішувати фахівець після отримання результату аналізів або вивчення особливостей перебігу захворювання.

Елімінаційна дієта часто призначається не тільки з лікувальною, але і з діагностичною метою. Найчастіше виключає елімінаційна дієта молоко і хліб (здобу), а також – передбачувані алергени.

Обстеження алергіка

У разі, коли вибіркове вилучення передбачуваного харчового алергену не призводить до стійкого поліпшення стану здоров'я та зниження інтенсивності алергічної реакції, необхідно продовжити обстеження алергіка для виявлення алергену. Для того щоб з'ясувати, який саме продукт харчування викликає алергічну реакцію, фахівець може порекомендувати шкірні алергопроби. Варто відзначити, що подібні тести малоінформативні у дітей дитячого й дошкільного віку.

Прикладом елімінаційної дієти для школяра, який має передбачувану або підтверджену алергію на коров'яче незбиране молоко, може стати режим харчування, наведений нижче.

Елімінаційна дієта при алергії на білок коров'ячого молока

При складанні дієтичного меню для дітей з харчовою алергією необхідно враховувати підвищену потребу дитячого організму до поживних речовин, зокрема – до білка і клітковини. Оскільки тваринний білок провокує небажану імунну реакцію частіше, ніж білок рослинний, алергологи можуть рекомендувати тимчасове виключення з дитячого раціону не тільки высокоаллергенного білка коров'ячого молока, яловичини та субпродуктів, але так само і курячого м'яса і яєць, які відносяться до продуктів харчування, які найбільш часто викликають алергію. При заміщенні таких продуктів необхідно додати в раціон більшу кількість білка рослинного походження: бобовими, горіхами, злаками.

Діти, які страждають від алергічних проявів при споживанні цільного коров'ячого молока, часто абсолютно нормально засвоюють кисломолочні продукти. У подібних випадках заповнити білкову складову раціону можна за допомогою кефіру, сиру і страв, які приготовані на основі кисломолочних продуктів (запіканки, сирники, кисломолочні супи і підливи). Дієта при алергії у дитини повинна ретельно узгоджуватися з фахівцем для виключення дефіциту корисних речовин в організмі, що росте.

Дієта при алергії у дорослих, як і дитяче меню, повинна бути збалансованою за складом для задоволення потреб організму як при звичайних, так і при підвищених енергозатратах!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.