Чим небезпечний сезон спалювання листя?

Перетинаючи вулиці українських міст листопадовим днем, можна потрапити в «сутінкову зону» - густий дим, який не може пробити світло від фар машин, сильний запах гару і багать, встигає просочити весь одяг за кілька хвилин - картинка як з фільму-катастрофи. Все це відбувається поруч з житловими будинками і триває тижнями, поки не закінчиться сезон спалювання листя. Таку важливу для суспільства тему підняли автори сайту за посиланням: не сжигайте опавшие листья!

Це заняття лише здається нешкідливим !

Чим небезпечний сезон спалювання листя?

Це заняття багатьом з нас здається нешкідливим і звичним: восени жителі приватного сектора збирають і спалюють опале листя. Таке сприйняття - це відгомін минулих часів. Але кілька років тому екологи стали боротися з цим стереотипом, доводячи, що спалювання листя завдає шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людей.

«Спалюючи листя, ми дихаємо отрутою»

Тліюча купа листя - джерело чадного газу, яке подразнює слизові, послаблює організм, викликає стомлюваність і головний біль. Сміття, що потрапляє разом з листям в багаття, стає небезпечною сумішшю отруйних газів, які викликають алергічну реакцію, впливають на імунну систему і при постійному впливі можуть стати причиною раку.

Екологи порівнюють вплив викидів від спалення листя з промисловими викидами

Екологи підтверджують, що коли вони порівнюють вплив викидів, які потрапляють в повітря від масового спалення листя з промисловими викидами, вони не перебільшують. При спалюванні 1 тонни сухої рослинності в повітря виділяється до 30 кг шкідливих викидів. До їх складу входять одні з найбільш отруйних речовин для людини - діоксини. При спалюванні рослин вивільняються пестициди, якими вони могли бути оброблені, в повітря також потрапляють пил, чадний газ, окиси азоту, деякі види канцерогенів - всі вони шкодять легеням і бронхам, впливають на роботу нирок і печінки, знижують імунітет. У списку шкідливих речовин і бензапірен, який з'являється в листі, тліючих без доступу кисню - він може стати причиною ракових захворювань. До речі, дим в загальному містить приблизно в 350 разів більше речовин що викликають рак, ніж сигаретний дим!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.