Як зробити ремонт в квартирі самому

Не знаєте з чого почати ремонт в квартирі?

Ділюся планом робіт з особистого досвіду ГОЛОВНА ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕМОНТ НЕ ЗНАЄТЕ З ЧОГО ПОЧАТИ РЕМОНТ В КВАРТИРІ? ДІЛЮСЯ ПЛАНОМ РОБІТ З ОСОБИСТОГО ДОСВІДУ!

Якщо порахувати, скільки часу у нас зайняв ремонт, то виходить близько 5-6 місяців (забрали свідоцтво в червні, а переїхали в листопаді). Найцікавіше, що після переїзду робота по ремонту квартири не закінчилася. У чому ж причина цього? Невже робити ремонт в квартирі з чорновою обробкою настільки клопітке заняття і забирає купу часу? Моя відповідь ні! Зрозуміло, роботи вистачає, тим більше, якщо робити все своїми руками, але багато чого можна було завершити раніше ... Знайшов також відео від професіонала. Буде корисно як замовникам так і виконавцям. Проаналізувавши всі свої дії, можу назвати ряд причин затягування процесу ремонту в квартирі. Вся справа, як не банально це звучить, полягає в наступних причинах: в розпливчастому поданні, що ми хочемо отримати в кінцевому результаті у відсутності плану ремонту і розрахунків того місця, де ви будете цілком комфортно жити і нікуди не поспішати, наприклад, тут - в готелі у Львові. А ось рецепт з мого досвіду, чого ми не зробили, але що тепер розумію потрібно робити для економії часу, сил і грошей.

Послідовність ремонту квартири з чорновою обробкою в новобудові

Крок №1 - Потрібно вирішити, чого хочемо

варіанти:

переїхати в готове житло
зробити ремонт і переїхати
швидше переїхати
Для того щоб швидше переїхати в нову квартиру, потрібно зробити лише основний мінімум по ремонту, а іншим можна буде зайнятися вже безпосередньо живучи в квартирі.
Наприклад, прикріпити плінтуса, повісити полку у ванній і багато іншого зробити досить просто, але в процесі ремонту подібних дрібниць накопичується багато, що в результаті забирає відчутну кількість часу і затягує ремонт квартири.

Або можна взагалі, відразу переїхати в квартиру без ремонту і робити все поступово на місці. Виходить такий спартанський варіант. Підійде далеко не всім.

Для того щоб заїхати швидко в уже готову квартиру, доведеться або платити гроші за чужу роботу (це не дешево), або з ранку до ночі працює самим в квартирі (це нелегко), або робити ремонт не поспішаючи (це не швидко).
Так що в першу чергу потрібно оцінити три складові. Час, гроші, свої сили. І зробити вибір.

Крок №2 - Вирішити, який ремонт хочемо зробити і відповідно підрахувати, скільки на цей ремонт буде потрібно грошей

Мої підрахунки витрат на недорогий ремонт квартири.
Потрібно вирішити хоча б приблизно, якою хочемо бачити свою квартиру в кінцевому вигляді і підрахувати, скільки буде потрібно грошей на такий ремонт.

Чим детальніше буде розрахунок і план ремонту, тим простіше, дешевше, швидше він в результаті вийде.

Доведеться вирішити масу питань.

Наприклад, що поставити ванну або душову кабіну, чи класти у ванній кімнаті плитку на стіни або просто пофарбувати, яке підлогове покриття вибрати , які робити стелі і багато іншого?

Але, щоб визначитися з основними моментами ремонту, варто на самому початку походити по магазинах і подивитися ціни, підібрати найбільш підходящі елементи для ремонту квартири і заодно вирішити, що робити самим, а що замовити.

Ось невеликий приклад як це було у нас:

Ми не могли визначитися з тим, що ставити в ванну кімнату - ванну або душову кабіну, але коли оцінили ціну обох варіантів, то душова кабіна відпала сама собою.

Чому ми вагалися?

Ціна на чавунну ванну була всього на 2000 тисячі менше, ніж знайденої нами душової кабіни, що ще якось нас влаштовувало. Як виявилося, доставка і установка збільшували ціну душової кабіни на 5 тисяч рублів від початкової, та й до того ж ванну можна було знайти ще дешевше.

У підсумку, можна купити ванну, а на зекономлені гроші ще пральну машинку - це і поставило крапку в наших терзання з приводу того, що ж вибрати.

Важливо! Вирішальним фактором має бути зручність використання, а не гроші. У даному прикладі ванна зручніше в повсякденному використанні.

Крок №3 - Складаємо план або вірніше послідовність ремонту квартири

Так як зробити необхідно досить багато всього, то без плану не обійтися, при цьому найкраще буде скласти на папері, а не в голові.

І ось чому:

це дозволяє побачити картину майбутнього ремонту повністю
нічого не забути
простіше виділити схожі справи і згрупувати
простіше вести підрахунок коштів для ремонту
Для цього дуже зручна програма XMind, безкоштовної версії буде досить.

До речі, ремонт квартири в новобудові і ремонт у вторинці практично не відрізняється своєю послідовністю, крім обсягів робіт. У квартирі з чорновою обробкою купа вільного місця і на порядок менше демонтажних робіт.

А ось план ремонту квартири, з чого почати і що робити:

вимірюємо квартиру

Всі кімнати, дверні та віконні прорізи, підвіконня, оцінюємо перепад рівня підлоги і стелі, розташування вимикачів і розеток, можна відзначити рівень, від якого потім робити підлогу і стелю. Все це заносите відразу в який-небудь блокнот, щоб по 10 раз не переміряти або краще малюйте в якій-небудь програмі.

Мені сподобалася Sweet Home 3D - зручна, легка, проста.

Виробляємо демонтаж

Всього що не потрібно і що хочемо замінити. У квартирі з чорновою обробкою ми від цього практично позбавлені, хоча то що йде від забудовника далеко не завжди хорошої якості. Майте на увазі, що якщо у вас вторинка, то демонтажні роботи можуть зайняти чимало часу і сил, коштувати будуть не дешего.

Прибирання сміття

У квартирі з чорновою обробкою це купа піску / пилу на підлозі. Та й в процесі ремонту буде ще не мало всього, що доведеться викинути. Закладайте в бюджет кошти і час на цю роботу.

Закуповуємо необхідні матеріали

Краще з запасом, нам довелося ще не раз відвідати магазин для цього. А вся справа в тому, що ні було складено чіткий план, що не пораховано необхідну кількість матеріалів. До того ж, у зв'язку з коливаннями курсу валюти, сезонними знижками і т.п. Може так вийде, що ті ж самі будівельні матеріали вже через пару тижнів будуть коштувати значно дорожче.

Не забудьте завести картки знижок будівельних магазинів, це дозволить заощадити.

електропроводка

Якщо немає щитка в квартирі, то поставити, зробити окрему лінію для холодильника, окрему для бойлера, окремо світло, окремо розетки, окремо плита. Робиться це для зручності в подальшому.

Наприклад, коли влітку відключають воду, то я не можу використовувати багато приладів одночасно. Або бойлер + чайник, або чайник + праска і т.д. Інакше вибиває.

У квартирі з чорновою обробкою ці роботи обійдуться дешевше і швидше.

робимо підлоги

Бетонну стяжку у ванній і туалеті зробили - поки вона сохне, не втрачаємо часу і робимо інші роботи. У кімнаті мені більше сподобалася суха стяжка підлоги.

Штукатуримо і кладемо

Стіни і стеля у ванній штукатуримо, кладемо плитку, або фарбуємо - ми вирішили пофарбувати, для економії. На перших порах піде. Хоча тут варто мати на увазі, що подальша переробка займе набагато більше часу, так як доведеться все демонтувати. До речі, за це також доведеться платити. Так що якщо є запас по грошах, то краще зробити відразу. Можна заощадити на міжкімнатних дверях, не відразу купувати всі меблі і т.д.

встановлюємо сантехніку

Проводимо труби - у нас металопластикові труби , монтуються швидко і просто своїми руками (спеціальних інструментів або навичок не потрібно), унітаз і ванну також поставив сам, нічого складного (перший раз доведеться повозитися, але в майбутньому буде простіше).

Відразу варто поміняти радіатори опалення на більш сучасні і якісні, тому що забудовники як правило економлять. В даному випадку все також як і з ванною кімнатою, якщо робити відразу, то це дешевше, простіше, швидше.

робимо стелі

Якщо стелі будуть натяжні, то цю роботу можна перенести на більш пізній етап. В іншому випадку, краще робити ремонт зверху в низ (стелі, стіни, підлогу). Важливо пам'ятати, якщо в квартирі будуть шафи купе, то монтаж натяжних стель має свої нюанси, так що уточніть заздалегідь як краще робити у фахівців (телефонуйте тим хто буде монтувати шафи і натяжні стелі у вашій квартирі).

У нас, наприклад, через стелю проходить чотири стику плит, кожна з яких на різних рівнях, тому простіше замовити який-небудь натяжна стеля, який за один день по всій квартирі змонтують, ніж цілий місяць вирівнювати.

До речі, у натяжних стель є один не очевидний плюс, якщо у сусідів зверху буде невелика витік, то стелі швидше за все стримають воду і її потрібно буде лише злити. Збиток буде мінімальний. АЛЕ, це все за умови невеликих протікань.

Стіни в кімнаті

Вирівнюємо, штукатуримо і шпаклюємо стіни - у нас були вони досить рівні, тому просто нанесли невеликий шар штукатурки, щоб приховати видимі дефекти, та й пилу так менше.

Укоси і підвіконня

Робив сам, вийшло приблизно так само як якщо б замовив монтаж за гроші, але часу витратив порядно. Так що не бачу сенсу з цим возитися. Краще замовити роботу, а вільний час зайнятися іншими справами.

вікна

Дивіться якість установки, якщо не хочете взимку мерзнути. Якщо не влаштовує, то міняйте. У нас були помітні щілини через які в -30 дуже навіть добре дуло. Шви також були далеко не скрізь пропеніл ( тут на фото можна подивитися ), добре що це заздалегідь виявив і виправив.

Робимо підлогу в кімнатах

У нас суха стяжка , монтується легко (пара днів) і швидко в порівнянні з цементної, та й тепліше повинно бути (більше залежить від покриття, найтепліше - пробка, а й найдорожче). Заливати стяжку не став, тому що потім довго чекати поки висохне. Нарікань поки що немає. Більш детально читайте мій відгук про сухий стяжки підлоги в цій статті.

Встановлення дверей

Замовляти найкраще заздалегідь, разом з вхідними. Щоб потім не підбирати за кольором.

Ми з дружиною про це якось не замислювалися і купили спочатку ламінат рудувато-коричневого кольору. Коли почали підбирати двері, то зрозуміли, що простіше поміняти ламінат, ніж знайти потрібний колір.

Міжкімнатні двері темного кольору ставити не рекомендую, тому що дуже виділяються в приміщенні.

клеїмо шпалери

Шпалери шириною 0,5 метра клеїти довго, краще відразу брати метрові. Деякі вінілові шпалери можуть сильно і довго пахнути (від одних шпалер запах був майже місяць), а деякі дуже м'які і на них залишаються вм'ятини, легко пошкодити при наклейки. Врахуйте це при виборі.

Взагалі, зараз багато альтернатив шпалер (шпалери під фарбування, декоративна штукатурка, декоративний камінь і т.д.), все залежить лише від ваших фінансових можливостей.

установка меблів

Якщо потрібно збирати або якось складно встановлювати, то краще замовте цю послугу. Теж саме відноситься і до шафи купе. На вигляд все просто, але перевозитись можна не один день.

решта дрібниці

Плінтуса, полички, повісити люстру , штори і т.п. можна після переїзду. Дрібниці як правило віднімають купу часу. Так що якщо поспішайте з переїздом, то відкладіть це.

Ще кілька важливих порад

Демонтаж і прибирання сміття також можуть не мало коштувати, як і доставка будматеріалів. Закладайте в бюджет ці витрати.
Частина послуг можна зробити самим, частина замовити. Там де є ризик пошкодити що-небудь через недосвідченість або провозитися довго - слід замовляти за гроші. Наприклад, купили в кімнату меблі, вирішили зібрати своїми силами (було цікаво). За фактом виявилося що інструкція по збірці абсолютно не інформативна і довелося провозитися 2 дня, хоча якби замовив збірку, то за 3 години все було б зроблено. Робіть висновки.
Якщо вирішили замовляти обробку, то краще за все оплачувати частинами, по факту виконаних робіт. Принаймні шукати такі умови.
Заведіть картки знижок тих магазинів, де будите все купувати. Багато з них дозволяють істотно заощадити в порівнянні з тим, якби ви купували все без карт.
Придивіться до дебетової картки Тінькофф. Там кожен квартал можна вибирати 3 категорії товарів, за якими повертають 5% від суми покупки. Можливо вам пощастить і можна буде вибрати категорію, що відноситься до будівництва і ремонту. У даній карти є й інші плюси. Читайте мій огляд, користуюся вже далеко не перший рік.
Так виглядає послідовність ремонту квартири в новобудові у нас, але в квартирі з уже наявною старої обробкою можуть додатися наступні пункти (демонтаж старої обробки, прибирання сміття). Хоча багато видів робіт, швидше за все, не доведеться робити.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.