Як пов’язані сертифікати ГОСТ РВ і ISO 9001

Стандарт ГОСТ РВ в редакції від 2012 року регулює основні параметри роботи військових організацій. Це унікальний федеральний стандарт, який діє тільки на території всіх суб'єктів Російської Федерації. Спершу може здатися, ніби це абсолютно унікальний тип стандарту. Насправді, сертифікація гост рв тісно пов'язана з найвідомішою групою стандартів міжнародного зразка ISO 9000. Обидва сертифіката забезпечують основні вимоги до формування системи менеджменту якості, але ГОСТ РВ уточнює їх по відношенню саме до військової галузі. В даному випадку розглядається процес розробки і виробництва різних типів військової продукції.

Система управління якістю може бути використана буквально для кожного товару. Так що сертифікація гост iso 9001 2011 застосовується повсюдно. Саме цей конкретний стандарт описує основні вимоги до перевіряється підприємству. Військова техніка є абсолютно унікальним продуктом, до якого загальні вимоги з виробництва просто не застосовуються. Тут потрібно використовувати тільки спеціалізований військовий стандарт, яким і є ГОСТ РВ.

Стандарт розроблений Інститутом стандартизації з урахуванням місцевих вимог Держстандарту Росії. Чинна редакція була введена в 2012 році на заміну Держстандарту 2003 року. Застосовується цей ГОСТ виключно для підприємств, які пов'язані з оборонною промисловістю. Вимоги до систем управління якістю тут виключно жорсткі. Стандарт регулює роботу всіх організацій, що здійснюють розробку, випуск, удосконалення, перевезення, обслуговування та навіть утилізацію різної продукції військового типу.

Як і ІСО 9000, менеджмент якості у військовій галузі не оцінює отриману продукцію. Завданням ГОСТ РВ є створення самого механізму для управління якістю на підприємстві. Для цього враховуються основні вимоги в галузі виконання військового замовлення. Оцінюватися також можуть основні технічні характеристики і поточний рівень безпеки виробничого процесу. Стандарт ГОСТ РВ пов'язаний також із захистом існуючої державної таємниці. Тобто всі учасники процесу сертифікації зобов'язуються зберігати засекречену інформацію. У разі порушення зобов'язань, слід судовий розгляд і кримінальна відповідальність.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.