Вчені з’ясували секрет «криваві» дощі

По морях і океанах Землі активно поширюються токсичні червоні водорості. Це відбувається завдяки їх виключної всеїдності. Дані водорості викликають «криваві» дощі і червоні припливи. Про це повідомляє РИА «Новости».

Як з'ясували вчені з Інституту цитології РАН в Санкт-Петербурзі, ці водорості можуть харчуватися як неорганічними сполуками, зокрема розчиненим у воді азотом, так і органічними, в тому числі популярним добривом сечовиною. Тому даним водоростям буде комфортно абсолютно в будь-яких умовах.

В останні роки «криваві» дощі і червоні припливи почали активно поширюватися в Іспанії, Карибському затоці у зв'язку з бурхливим ростом і цвітінням бурих водоростей. Ці водорості та походять з-за них червоні припливи вкрай небезпечні для інших видів мікробів, а також птахів і риб, оскільки виділяють бреветоксин, нервово-паралітичну отруту і деякі інші небезпечні речовини. Планктон починає виробляти ці речовини, коли йому бракує певних мікроелементів, і використовує токсини для ліквідації конкурентів і вбивства джерел необхідної речовини.

Російські вчені спостерігали за популяцією водоростей в Балтійському морі. Популяція з'явилася там недавно, але вже встигла витіснити жили там раніше види планктону і загрожує колоніям риб і навіть здоров'ю людини.

Водорості пристосовані для виживання в несприятливих умовах. Так, при низької солоності води вони підвищують швидкість свого метаболізму з метою компенсації порушення в роботі ДНК і білків. Коли водорості позбавляються своєї традиційної пиши — розчинених у воді неорганічних сполук азоту, вони переключаються на органічні джерела азоту — сечовину та інші.

Вчені сподіваються, що в результаті отримання нових даних в майбутньому вони зможуть передбачити, коли і при яких умовах водорості можуть найбільш активно розмножуватися і виділяти токсини. Тоді можна буде регулювати ці процеси.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.