Вчені з РФ першими в світі розшифрували геном ВІЛ на міні-секвенаторе

Російські вчені вперше в світі розшифрували геном вірусу імунодефіциту людини на міні-секвенаторе MinION. Про це повідомляє ТАСС, посилаючись на главу наукової групи розробки нових методів діагностики ВІЛ-інфекції Центрального НДІ епідеміології Росспоживнагляду Дмитра Кірєєва.

«До цих пір ніяких публікацій з секвенированию ВІЛ саме з допомогою цього приладу не було. І ми вирішили заповнити цей пробіл. Геном ВІЛ за допомогою MinION від початку до кінця можна прочитати за один раз, що робить секвенатор виключно корисним інструментом для вивчення вірусного різноманітності у пацієнтів», — сказав Кірєєв.

Тепер, за словами Кірєєва, інформація з пристрою може бути використана для оцінки ступеня вірусної стійкості до тих чи інших лікарських препаратів.

Крім того, фахівці мають з'ясувати наскільки точно працює новий прилад.

«Від результатів дослідження залежатиме, чи зможуть епідеміологи Росії користуватися цим інструментом для вирішення важливих державних завдань», — повідомив Кірєєв.

Учений звернув увагу на те, що завдяки такому приладу спори, пов'язані з встановленням батьківства, можна буде вирішити в комфортних домашніх умовах, а не витрачати на це сотні тисяч рублів в спецклиниках.

«Взяли прилад, плюнули в пробірку і отсеквенировали себе. Це крок вперед», — констатує російський учений.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.