В Ер-Рияде Сергій Лавров обговорить Сирію, Іран і Україну

У чому недолік мирного плану Порошенка, які шанси успішно вирішити конфлікти в Іраку і Сирії, а також перспективи співпраці з Саудівською Аравією? Якраз в цю країну приїхав Сергій Лавров, щоб поговорити про багато що.

Українське питання залишається головним на порядку денному російських дипломатів. І навіть під час візиту в Саудівську Аравію обійти стороною цю тему глава російського МЗС не міг. Сергій Лавров заявив, що в плані Порошенка, представленому в п'ятницю, немає головного - пропозиції почати переговори. Це радикально розходиться з положеннями женевського комюніке. А увесь план швидше схожий на ультиматум, чим на пропозицію світу.

У женевському комюніке сказано: почати діалог треба негайно і з усіма політичними силами. З 17 квітня, коли і підписали угоду в Швейцарії, пройшли два місяці. Але йти на переговори з владою Донецької і Луганської народних республік Київ як і раніше не бажає.

В цілому програма візиту глави російського МЗС в Саудівську Аравію була украй насиченою. За неповні два дні Сергій Лавров провів переговори з міністром закордонних справ, міністром національної гвардії, наступником наслідного принца Саудівської Аравії - він, до речі, впродовж п'яти років очолював службу зовнішньої розвідки королівства. Відбулася зустріч і з другою людиною в державі - наслідним принцом. Саме він вже найближчими роками може очолити арабську державу.

Втім, усі без виключення переговори проходили за закритими дверима. Але, як раніше повідомляли в російському МЗС, основними темами двосторонніх зустрічей повинна була стати ситуація в Сирії і Іраку. Тут у Москви і Ер-Рияда є істотні розбіжності: Саудівська Аравія відкрито підтримує сирійську опозицію і навіть визнала коаліцію опозиційних сил в якості легітимного уряду країни. Втім, Сергій Лавров виразив надію на те, що і по Сирії, і по Іраку домовитися все ж вдасться: точки зіткнення у країн є.

Звичайно, не секрет, що останні років 60 стосунків Москви і Ер-Рияда були далекі від ідеальних. Але незабаром, як стверджують експерти, можна чекати певних переміщень. До влади в королівстві приходить нове покоління сім'ї Саудов. Вони, як сподіваються наші дипломати, будуть критичнее відноситися до США і відкритіший - до співпраці з Росією. Тим паче, що двом енергетичним гігантам є де розгорнутися: мирний атом, туризм, космос і бізнес - тут розвиток стосунків двох країн цілком імовірно.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.