У Туреччині назвали причину вбивства російського посла: Хтось хоче перешкодити інтеграції РФ і Туреччини

Вбивство російського посла Андрія Карлова сталося ввечері 19 грудня на відкритті виставки в Галереї сучасного мистецтва.

Сьогодні з'явилася інформація про те, що вбивця російського посла в Анкарі, Мевлют Алтинташ, майже тиждень шукав нагоди напасти на Андрія Карлова. У галереї сучасного мистецтва, там, де і було скоєно злочин, він побував ще в минулу п'ятницю, спочатку виставка мала відкритися саме в цей день. Уже тоді він приніс з собою пістолет, а крім того, ходив і питав всіх, де ж російський дипломат. Ексклюзивні кадри виявилися в розпорядженні РЕН ТВ.

Ця коротка відеозапис змінює все уявлення про те, як Мевлют Алтинташ готувався до замаху на російського посла. Вона зроблена одним з відвідувачів центру сучасного мистецтва. Вбивця, в тому самому костюмі, виходить з виставкового залу. Побачивши камеру, він притиснув підлозі пальто лівою рукою, мабуть, щоб навіть випадково не означити пістолет. Вся справа в тому, що це сталося в п'ятницю 16 грудня.

15 грудня, тобто за день до передбачуваного відкриття виставки, вбивця заселився ось в цей готель. Називається Best-hostel. І його вибір зрозумілий. Від готелю до галереї, де сталося вбивство, всього кілька десятків кроків. Тобто Мевлют Алтинташ всі ці дні ходив в галерею і чекав там російського посла.

На всіх афішах написано: виставка відкривається саме в п'ятницю. Тільки ось в останній момент офіційну церемонію перенесли на понеділок. За словами очевидців, Мевлют Алтинташ, не побачивши 16 грудня Андрія Карлова, навіть питав відвідувачів, чи був уже тут російський посол. При цьому організатори виставки дізналися точний час прибуття дипломата всього за пару годин.

"Ми дізналися про прихід російського посла за кілька годин", - зазначив Тимур Озкан.

Виходить, що офіційна версія про те, що Мевлют Алтинташ кілька днів вивчав приміщення виставки і шукав шляхи відходу, не вірна. Трагедія могла розігратися ще в п'ятницю. При цьому вже точно відомо: на вході в галерею вбивця показував посвідчення поліцейського. У Туреччині цього достатньо, щоб не проходити рамку металошукача.

"Це критичний удар по безпеці. Заплутана справа! Його ж взяли за поліцейського, який служить владі! І що тепер - просити поліцейських не брати зброю на публічні заходи?" - Заявив викладач університету Хасан Каліонку Білал Кіплак.

Алтинташ пройшов серйозну підготовку. Приніс з собою пістолет і кілька споряджених магазинів. За інформацією від турецьких поліцейських, у вбивці нарахували близько 50 патронів, включаючи ті, які він встиг відстріляти. Цікаво, що і в готельному номері і в квартирі Алтинташа слідчі виявили безліч літератури "Аль-Каїди" і забороненої в Туреччині ФЕТА - організації швидкого проповідника Фетхулаха Ґюлена. Об'єднує їх одне - радикальний іслам. І підтримують ті сили, з якими борються і Москва, і Анкара.

"Росіяни і турки взяли курс на інтеграцію, мабуть, комусь було вигідно стати цьому на заваді", - зазначив експерт з міжнародних відносин Сельчук Чолакоглу.

Якщо невідомі радикали вербують поліцейських, причому роблять це не дивлячись на всі арешти і чистки в силових відомствах Туреччини, а потім ще і використовують їх як кілерів, для влади це привід негайно вжити заходів. Поки затримані тільки члени сім'ї Алтинташа, з'ясовується, хто входив в коло його спілкування, можливо, в подальшому будуть зроблені нові арешти. Злочинцеві було всього 22 роки - навряд чи він сам міг спланувати таку складну операцію. Ймовірно, у нього були куратори, консультанти і, звичайно, спільники. Їх пошуком займається російсько-турецька команда слідчих.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.