Світлана Зварич — «Волонтерка» за метал

Так виглядає завод після втручання сім'ї Зваричів...

Світлана Зварич -

Як за ширмою допомоги армії влаштувати розпил заводу на металобрухт!

За роки війни на Донбасі в українському суспільстві сформувалася група, що заслужила беззастережне довір'я людей - волонтери. Час йде, а дані соцопитувань не змінюються - їм довіряють більше 50% населення. Допомога таких організацій фронту оцінюється в сотні мільйонів гривень. Такий ласий шматок не міг не привернути уваги шахраїв і мародерів. "Псевдоволонтерство" стало інструментом спекуляцій і збагачення не тільки дрібних ділків, а й великого бізнесу. Одна з жертв - завод "АТЕК", що був колись підприємством оборонного значення.

Танки-примари

Ще у 2014 році на підприємство "АТЕК" зайшла група волонтерів. Добровольцям з батальйону "Азов" була потрібна територія щоб тренуватися, а також залишки техніки, що були на заводі, щоб бронювати автомобілі. На більше потужностей не вистачало. Підрихтуване "залізо" відправлялося на війну. Бійці залишаються тут і зараз. Ось тільки ім'ям і маркою волонтерів вирішили скористатися шахраї.

Восени 2014 року на підприємстві увійшла ще група з проектом модернізації військової техніки. Під неї було створено окреме ТОВ "Інженерна група" Азов "(зараз" Інженерна група "Арей") зі статутним фондом в 50 млн. грн. Ініціатором виступила Светлана Зварич, дружина екс-міністра юстиції Романа Зварича. Всю суму фонду, згідно з документацією, вніс саме її чоловік. Кілька десятків волонтерів, колишніх бійців АТО, а також колишніх конструкторів військових заводів анонсували, що в цехах напівзанедбаного заводу, на пожертвування громадян, будуть ремонтувати старі і будувати нові бойові одиниці - танки, гусеничні платформи, БМП та інші. Світлана Зварич і її соратники стверджують, що за гроші громадян відремонтували сотні автомобілів і військових машин, відправивши їх потім на фронт.

Ще один напрямок "діяльності" інженерної групи і благодійного фонду розробка і будівництво нової техніки. Наприклад, в листопаді 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пафосно представляв громадськості легкий танк "Азовець", розроблений конструкторами Світлани Зварич. Нікого при цьому не бентежило, що збирати "революційні" зразки команда Зварич буде не на оборонному підприємстві, а на території напівзруйнованого заводу. Чому зібрані волонтерами кошти не були спрямовані безпосередньо підприємствам, які забезпечують армію, або Міноборони - невідомо.

На думку експерта з питань економічної безпеки Євген Рокицького, створити щось вартісне в катівнях давно не функціонуючого заводу досить проблематично. "Щоб організувати серійне виробництво конкурентоспроможної бойової техніки, необхідні інвестиції в верстати та інше обладнання на рівні десятків мільйонів доларів. Крім того, повинні бути налагоджені поставки від суміжників, наприклад, броні, гармат, оскільки виготовити все в одному місці, як правило, складно" , - зазначив експерт.

За його словами, без такого ланцюжка можна розраховувати на комплектацію техніки обладнанням оборонної точності. "Але можна використовувати побутові, в кращому випадку промислові зразки. Наприклад, китайську електроніку для побутових радіостанцій або оптику для дитячого тиру. Однак тоді говорити про серйозне продукті не доводиться", - підкреслює Рокицкий.

Про мільйонні інвестиції в проекти "Інженерної групи" Азов "мова не йде, про ліцензування поставок обладнання також нічого невідомо. Схоже, що жарти на професійних форумах про використання в якості броні елементів сміттєвих баків, а в якості оптики - дверних очок - недалекі від істини. Як бачите результат на фотографії!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.