Російські вчені навчилися відключати відповідальні за накопичення холестерину гени

Російські вчені з НДІ загальної патології й патофізіології виявили і навчилися вимикати гени, що відповідають за накопичення холестерину в клітинах судинної стінки. Про це пишуть «Известия». У перспективі це дозволить запобігати атеросклероз і пов'язані з ним захворювання.

Експерименти над тваринами дали перші результати. Вони свідчать про те, що «виключення» виявлених генів сповільнює або зупиняє розвиток атеросклерозу. У перспективі подальші дослідження в цьому напрямку дозволять розробити ефективні методи профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, а також раніше їх діагностувати.

Атеросклеротичні бляшки та інші ураження виникають у стінці артерій і перекривають просвіт судини. Смертельно небезпечно поява в місці звуження артерії тромб, який може зупинити кров. Наслідки атеросклерозу магістральних артерій — ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, інсульт. Ці захворювання відносяться до категорії серцево-судинних — за даними Моз, основної причини смертності в Росії. За інформацією Росстату, в минулому році хвороби системи кровообігу забрали життя понад 900 тис. осіб.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.