Проблема забруднення атмосфери вихлопними газами у Запоріжжі

Вчені запоріжського інституту визначили, що в середньому, на обстежених в Запоріжжі перехрестях індивідуальний ризик онкозахворювань в 100 разів перевищує норму: загрязнение атмосферы выхлопными газами ! Після закінчення досліджень вчені розробили перелік рекомендацій про те, як зменшити концентрацію автовикидів в найбільш проблемних зонах. Однак більша частина з них залишилася не виконаною.

Проблема забруднення атмосфери вихлопними газами у Запоріжжі

— За останні роки ситуація не тільки не покращилася, а значно погіршилася, – каже Володимир Юдін. – Раніше ми досить щільно співпрацювали з ДАІ. На виїзді із Запоріжжя було п'ять стаціонарних екологічних постів, де перевіряли ступінь токсичності автовихлопів. У самому місті теж вибірково проводили таку перевірку – у Державтоінспекції для цього була необхідна апаратура і пересувна лабораторія. Але після 2010 року ця робота практично зійшла нанівець. Незабаром для більшості авто взагалі скасували обов'язковий техогляд, потім і ДАІ розформували. У Запоріжжі налічується понад 300 тисяч автомобілів, як мінімум 200 тисяч щодня виїжджають на вулиці міста. Тим не менш, транспортної екологією сьогодні ніхто не займається і токсичність автовикидів ніхто не контролює. У тому числі і створені замість автоінспекції нові служби. В патрульній поліції мені сказали, що питання транспортної екології – не їх компетенція. Для такої роботи у них немає ні фахівців, ні обладнання. Теж саме я почув і в Запорізькому управлінні "Укртрансбезпека".

— Ну а до міської влади ви зверталися?

— Звертався. Більше того, я входжу до складу робочої групи, створеної при депутатській комісії з екології з метою підготовки пропозицій для внесення змін до природоохоронного законодавства та міської екологічної програми. Однак з 30-ти членів групи я один є фахівцем у галузі транспортної екології, інші займаються питаннями промислової екології. Так що самі розумієте... Свої пропозиції по зниженню обсягів шкідливих викидів автотранспорту [головні з них стосуються відновлення контролю за рівнем токсичності викидів] я також передав безпосередньо голові депутатської комісії Олексію Басову.

Так що будемо сподіватися, що влада нарешті зверне свою увагу на екологічні проблеми Запоріжжя!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.