Озеленення Запоріжжя

В процесі озеленення Запоріжжя активно беруть участь промислові підприємства. Різні організації регулярно проводять акції з висадки дерев, улюблене місце проведення - острів Хортиця. Нещодавно на легендарному острові представники обласної організації Товариства Червоного Хреста висаджували саджанці дуба і жолуді, акція символічно називалася «Хортиця - легені Запоріжжя», і була приурочена до Дня боротьби з туберкульозом. Якщо вам цікаво то більше інформації ви знайдете тут: зеленые насаждения.

Звичайно, і звичайні запорожці за своєю ініціативою і за свій рахунок висаджують дерева і квіти у себе у дворі, біля будинку. Виявляється, що активісти можуть це робити і за рахунок грантів. Наприклад, тема озеленення не чужа проекту «Ми - це місто» ПАТ «Запоріжсталь». У минулому році було підтримано проект комунального підприємства «Титан» «Тут буде місто-сад». Працівники КП «Титан» минулої осені висадили 30 тисяч цибулин на території парку Вознесенівський: тюльпани, нарциси, гіацинти та мускари. Для розвитоку квіткових ідей комунальне підприємство отримало сто тисяч гривень.

Озеленення Запоріжжя

Як показали дослідження вчених Запорізької інженерної академії, смуга дерев і чагарників 25 метрів у ширину знижує рівень звуків до 11 децибел, концентрацію вуглекислого газу — аж приблизно до 70 відсотків. Один дорослий каштан очищує від автомобільних вихлопних газів повітряний обсяг висотою - десять, шириною - двадцять і довжиною сто метрів. Сам каштан розкладає отруйні речовини вихлопних газів, та при цьому не страждає від забрудненої атмосфери.

Фітонциди, якими володіють рослини, вбивають хвороботворні мікроби, в достатку що розселилися в зоні міста. 1 грам фітонцидів очищає кілька сотень кубометрів повітря. Зелені насадження, якщо правильно розміщені, виконують свою роль більш продуктивно, кажуть в ЗДІА. Загальноміські парки рекомендується розміщувати так, щоб вони знаходилися в 2-3 кілометрах від житла, районні - в 1,5 кілометра, а сквери - в 500 метрах. Встановлено, що влітку в парках і садах прохолодніше на 1-2  градуси. Густі крони оберігають від сонячної радіації. Насадження дають тінь, несуть прохолоду, утримують вологу в ґрунті.

Минулого тижня робочі КРСП «Зеленбуд» висадили першу партію сакур на центральній алеї парку Трудової Слави вздовж проспекту Соборний. Сакури привезли з одеського розплідника і щеплені вони тепер на вишні. Озеленювачі відзначають, що вже в кінці квітня - початку травня сакури зацвітуть і будуть радувати городян своєю красою.

Так що при бажанні брати участь в озелененні свого міста може кожен!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.