Доповідь

Незгасна напруженість навколо України все гірше позначається на майбутньому економічного розвитку більшості країн Європейського Союзу, відмічений в доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи, 2015 рік».

У документі повідомляється, що внаслідок геополітичної напруженості очікування економічного розвитку європейського регіону значно погіршали. Зростання ВВП в СНД і Грузії зменшилося з 2% в 2013 році до 0,8% минулого року. Попри те, що фахівці в майбутньому прогнозують підйом до 1,1% в поточному році і 2,1% в 2016 році, темпи зростання все одно залишаються нікчемно малими.

Що стосується Росії, то з доповіді виходить, що в 2014 році економічне зростання в країні припинилося, хоча країна має колосальні валютні резерви і здатна перечекати будь-які потрясіння, поточна нестабільність негативно відбивається на об’ємах нинішніх і майбутніх інвестиціях.

Відмічено, що рівень безробітних в країні значно скоротився. Але в поточному році серйозних змін чекати не доводиться – зростання ВВП залишиться на нульовій відмітці і можливе тенденція до підвищення цін.

Україна ж демонструє слабке зростання економіки, яке супроводжується істотним спадом виробництва. Різке скорочення ВВП викликане затяжним конфліктом на південному сході країни, який також відбився на економічній діяльності в промислових районах і на об’ємах інвестицій. Показники інфляції на Україні за минулий рік перевищили 10%. І без того величезний дефіцит бюджету збільшився за рахунок економічного спаду і появи додаткових витрат. Усе це відбувається на фоні нестримно зростаючого рівня безробіття, відмічають експерти з ООН.

У Білорусії також зафіксовані низькі темпи зростання економіки, незважаючи на підвищення експортних продажів і хороший урожай.

Українська криза негативно відбилася і на господарській діяльності Казахстану.

Скорочення об’ємів видобутку нафти уповільнили економічне зростання Азербайджану.

Зростанням ВВП може похвалитися Туркменія, в основному завдяки освоєнню родовища «Галкиниш».

Усі країни Азії, за виключення Казахстану, відмічають зростання рівня числа безробітних.

У доповіді відмічено, що створення Євразійського економічного союзу зможе посприяти зміцненню економічних зв’язків усередині регіону, проте експерти додають, що подальші перспективи значною мірою зав’язані на подіях на південному сході України.

Добавить комментарий