на Кубі прощаються з Кастро


"Він виконав свою місію, залишився непереможеним і завжди буде жити в історії людства", - такими словами сьогодні проводжали в останню путь Фіделя Кастро. Тільки в столиці на акцію пам'яті зібралися близько мільйона кубинців. Щоб взяти участь в церемонії змінили офіційну програму поїздок лідери і дипломати п'ятдесяти країн. Що цікаво, ніхто з присутніх не був одягнений в траур. Багато жителів віддали перевагу символічний червоний колір, деякі приколювали до сорочок фотографії команданте.

В один день такого кількість урядових делегацій Куба ніколи не бачила. Всі друзі Фіделя прилетіли попрощається з команданте: президент Еквадору, Зімбабве, король Іспанії Хуан Карлос, і безліч урядових делегацій. Росію представляв голова Державної Думи В'ячеслав Володін. Російська делегація вирушила прямо з повітряного корабля на панахиду. Російських журналістів кубинська служба безпеки веде буквально через чорний хід, прямо всередину монумента Хосе Мартін, куди всі ці два дні тривали безперервним потоком люди, щоб вклонитися своєму Фіделю.

Заради vip-гостей кубинські спецслужби загальну церемонію не переривали. Російська делегація спочатку поклала вінок, а потім В'ячеслав Володін залишив запис у книзі пам'яті. Основна теза: "ми прощаємося з людиною, чиє ім'я стало символом епохи".

Два дні прості кубинці безперервно йшли і терпляче чекали своєї хвилини. До вечора, церемонія прощання завершилася, але площу не спорожніла. Сюди з усіх кінців міста стали з'їжджатися тисячі і тисячі городян.

"Ми приїхали відразу після роботи всім колективом. На Кубі сьогодні вихідний день, але ми печемо хліб, і цей процес не зупиняється, так само, як і наша революція, яку почав Фідель, а ми повинні продовжити", - розповідає представник профспілки робітників Міріан Гомес.

Здається, вся Гавана вийшла на демонстрацію. Ось з прапорами і портретами йдуть студенти, військові, медики та прості робітники. Вони всі з нетерпінням чекали виступу лідерів республіки, немов сподіваючись почути, як тепер буде жити Куба без Фіделя.

"Саме тут, де ми згадували наші перемоги, ми говоримо тобі разом з нашим самовідданим, бойовим і героїчним народом:" Вперед, до перемоги! "" - Заявив брат Фіделя Рауль Кастро.

"Ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять вічно молодого, вченого мрійника, вічного революціонера. Я висловлюю йому своє захоплення від імені мільйонів жителів Венесуели!" - Сказав на церемонії президент Боліваріанської Республіки Ніколас Мадуро.

Сьогодні на Кубі журналісти з усього світу. І як би хто не ставився до кубинської політиці, всі визнають, що фігура її лідера - історія, яка завершується у нас на очах.

"Че Гевара - символ кубинської боротьби за свободу і незалежність, його знають у всьому світі, так само, як і Фіделя Кастро. Наш команданте - один з останніх героїв, мені дуже шкода", - розповідає журналіст Име касти.

Рано вранці урну з прахом траурна колона пощастить на батьківщину Фіделя Кастро в місто Сантьяго де Куба. Рівне по тому маршруту, яким йшли революційні загони скидати владу Батісти, але тепер цей маршрут буде в зворотну сторону. Де все починалося, там все і закінчиться.

Ось той самий "Караван свободи" - шлях від Сантьяго до Гавани. Насправді, це тріумфальний хід загону "барбудос" було вкрай виснажливим і виснажливим. Не минало й години, щоб повстанська армія не зупинялася в якомусь населеному пункті, і Кастро доводилося роз'яснювати мешканцям суть революції. 8-го січня 1959 року го Фідель зі словами "Кубинці, я приніс вам свободу!" тріумфально увійшов в Гавану.

І ось тепер Кастро відправляється назад - на південь острова, в місце, де він народився. На цей "Караван прощання" довжиною майже в 900 кілометрів знадобиться 4 дня. Потім відбудеться церемонія похорону і буде дано салют на честь минулого команданте.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.