Минобрнауки Росії підготувало програму реформи навчання педагогів

Міністерство освіти і науки Росії розробило концепцію реформи педагогічної освіти в Росії.

Діючу систему підготовки учителів визнали застарілою і неефективною - про це красномовно свідчить той факт, що лише небагато випускників йдуть працювати за фахом і педагогічний склад шкіл оновлюється украй мало.

Причин тому маса: в педагогічних внз встановлений низький прохідний бал, застаріли методики викладання, майбутнім учителям бракує практичного зайняття і стажувань.

У плані Міністерства освіти - 25 пунктів того, що слід поміняти. Серед них - система постійного самоудосконалення. Викладачам нараховуватимуть надбавки до зарплати за міри в магістраті і аспірантурі. Чим квалифицированнее фахівець, тим вище буде його доход.

У відомстві вважають, що міняти систему треба вже з моменту вступу до вузу. Зараз для зарахування на педагогічний факультет досить мати найнижчий бал ЕГЕ.

В майбутньому за планом міністерства ситуація повинна змінитися. Більше того, можливо, абітурієнти стануть проходити співбесіду, на якій можна буде відсіяти психологічно не здатних до викладання і тих, хто не уміє спілкуватися з дітьми.

Змінам піддадуться і методи навчання майбутніх учителів. Як повідомляється в доповіді міністерства, студентів навчають по застарілих методах і технологіях. Тоді як щороку з'являються нові розробки психологів і соціологів про кращі способи донесення знань до учнів.

У Минобрнауки вважають, що студенти повинні не просто користуватися усіма новими відкриттями, але і самі брати участь в дослідницькій діяльності.

Кращих випускників декани рекомендуватимуть на престижні вакансії. Проблему відсутності кар'єрного зростання розв'яжуть за рахунок введення додаткових управлінських кадрів. Зараз ієрархія в школах влаштована за принципом: директор, завуч і усі інші. З усіх учителів в школі на підвищення може розраховувати тільки один. І те не раніше, ніж діючий керівник піде на пенсію. Чиновники мають намір вирішити усі ці проблеми за два роки.

Проте, на думку деяких учителів, подібна реформа здатна лише погіршити ситуацію.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.