Лавров: мирний план Порошенка спростовує Женевські заяви

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в суботу під час візиту в Саудівську Аравію, що відсутність в Мирному плані президента України Петра Порошенка пункту про переговори є радикальним відходом від Женевської заяви, прийнятої 17 квітня 2014 року. Західні країни узяли на себе відповідальність за підтримку стабільності на Україні, передає Інтерфакс. Тепер потрібні конкретні кроки, вважає міністр.

Велика частина пунктів плану виглядає як ультиматум. Незгодні з нинішньою владою - складіть зброю або йдіть з України. Тоді ми подивимося, чи не скоювали ви якихось важких злочинів і чи можете бути амністовані, - заявив Лавров.

Москва також виразила заклопотаність тим, що паралельно з пропозицією Мирного плану Київ продовжує нарощувати військову активність. Дуже турбує, що одночасно з оголошенням мирного плану сталася активізація військової операції, в результаті якої є поранені на російській стороні, - додав глава МЗС РФ.

План Порошенка складається з 15 пунктів. Зокрема, усіх, хто складе зброю, обіцяють звільнити від кримінальної відповідальності. Заручників планують відпустити. На російсько-українській межі пропонують створити десятикілометрову буферну зону. Також в планах - роззброїти ополченців, звільнити адміністративні будівлі. Відновити центральне телі - і радіомовлення. Розширити і посилити повноваження регіонів. Захистити права тих, хто виступає за використання російської мови як офіційного. Провести дострокові місцеві і парламентські вибори, створити нові робочі місця. Відновити об'єкти промисловості і соціальної інфраструктури. План про припинення вогню Порошенком озвучив під час поїздки в Донецьку область.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.