Київ готується зимувати без російського газу

Міністр регіонального розвитку і житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман розпорядився розробити план, що передбачає проходження опалювального сезону без постачань газу з Росії. Це доручення віце-прем'єр України озвучив на засіданні кризового енергетичного штабу.

На думку Гройсмана, доведеться зробити ряд заходів по енергозбереженню і пошуку альтернатив природному газу, передає Інтерфакс.

Газпром експорт 17 червня повідомив операторові української газотранспортної системи(ГТС) Укртрансгаз про своє бажання розірвати договір, що передбачає компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу в Європі, повідомила прес-служба Нафтогазу України. Дія договору буде припинена з 23 червня 2014 року. Згідно з умовами договору у разі істотного перевищення потреби Європи в газі над об'ємами, вказаними в поданій раніше заявці Газпром експорту, Укртрансгаз зобов'язаний компенсувати необхідні об'єми за рахунок власних резервів з подальшою оплатою послуги російською стороною. Рішення про розірвання договору не має економічного обгрунтування і збільшує ризики невиконання ВАТ Газпром своїх зобов'язань перед європейськими покупцями.

Транзит фізичних об'ємів газу по території України займає близько 36 годин. За відсутності такого договору український оператор не матиме юридичних підстав компенсувати істотні відхилення споживання газу день в день.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.