Добровольці з Ірану готові допомогти Багдаду у війні з бойовиками

Бойовики угрупування Ісламську державу Іраку і Леванта захопили ділянка на кордоні Сирії і Іраку в 500 кілометрах від Багдада. Про це повідомив телеканал Аль-Арабия. Тепер ісламісти можуть вільно перекидати зброю і техніку з однієї країни в іншу. У Сирії вони воюють проти урядових військ і президента Башара Асада. США тим часом направило 300 військових радників в Ірак. Вони консультуватимуть владу і вестимуть розвідку.

У табори біженців щодня прибувають нові постояльці. У цьому поселенні під Мосулем вже півтори тисячі чоловік. Вони біжать із захоплених бойовиками угрупування Ісламська держава Іраку і Леванта районів. Армійське командування регулярно повідомляє про знищення позицій ісламістів, але зупинити просування бойовиків не вдається. Вони утримують декілька міст на півночі, тіснять урядові сили і постійно поповнюють свої ряди. Останні новини з фронту: захоплена ділянка на кордоні з Сирією. При цьому убиті близько 30 солдатів урядової армії. У планах - наступ на Багдад. Опорний пункт організували в Самарре в 130 кілометрах на північ від столиці. Влада Іраку покладає великі надії на допомогу США. Американці доки з силовою підтримкою не квапляться.

Ми не були присутніми в Іраку з 2011 року. Так що нам треба багато що вивчити, зібрати багато нової інформації. Зараз ми зосереджені саме на цьому, - відмічає прес-секретар міністерства оборони США контр-адмірал Джон Кирби.

Проте США збільшили кількість розвідувальних польотів. З палуби авіаносця Джордж Буш в Персидській затоці регулярно злітають винищувачі Ф-18. Патрулюють небо над Іраком і беспилотники. Крім того, до країни прилітає перша група з 300 військових радників, яких Вашингтон направляє в Ірак для допомоги владі.

Напередодні Барак Обама заявив про готовність завдати повітряних ударів при необхідності. Але підкреслив, що радитиметься з Конгресом, де дуже багато хто виступає проти участі Америки в силовій операції. На думку експертів, втручання може остаточно підірвати довіру виборців до Обами.

Серед можливих союзників нинішньої іракської влади - Іран. За деякими даними, декілька озброєних загонів вже перетнули межу і готові вступити у бій з терористами.

В очікуванні допомоги влади організували масові військові паради в Киркуке і Багдаді і у черговий раз пообіцяли піти в контрнаступ.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.