Близько 50% онкозахворювань у росіян виявляють на пізніх стадіях

Близько 50 відсотків онкозахворювань у росіян виявляють на пізніх стадіях. Про це повідомляють «Известия».

За даними Моз, ще в 2016 році частка таких випадків становила 45 відсотків.

Згідно зі статистикою, виявлення раку на третій і четвертій стадіях призводить до інвалідності і різкого скорочення тривалості життя людини.

Фахівці сходяться на думці, що переломити ситуацію можливо за допомогою активного скринінгу.

Згідно з доповіддю «Стан онкологічної допомоги населенню Росії в 2016 році» Московського науково-дослідного онкологічного інституту ім. П. А. Герцена, більше половини регіонів не мають своєї онкоморфологичною служби, а клініки користуються послугами обласних патологоанатомічних бюро, від чого страждає точність діагностики і запізнюється початок лікування.

«Там, де йде активний пошук, наприклад з участю гінеколога, мамографії, мазків шийки матки, ми працюємо так само, як найкращі країни світу. На першій-другій стадіях рак молочної залози виявляється вже майже в 70 відсотках випадків, рак тіла матки — більш ніж у 80 відсотках випадків. Але є і проблеми, наприклад виявлення пухлин шлунково-кишкового тракту», — сказала міністр охорони здоров'я Росії Вероніка Скворцова.

Експерти радять перейняти прагматичний досвід Заходу в цьому питанні: людина має фінансову вигоду від того, що стежить за своїм здоров'ям.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.