Академік РАН прокоментував ситуацію з гематологом, засуджених за смерть пацієнта

Російські лікарі та представники громадськості створили петицію в підтримку лікаря-гематолога Олени Мисюриной, яку суд засудив до 2 років позбавлення волі після смерті пацієнта.

Ситуацію прокоментував академік РАН, онкогематолог Андрій Воробйов. На його думку, пацієнт Мисюриной загинув через виснаження фактора згортання крові. Академік вважає, що сам факт смерті від серйозної крововтрати ставить практично в глухий кут, тому що в даний час від кровотеч з розривних судин люди під наглядом фахівців не вмирають — «навіть при відриві ноги вибухом».

#ЯЕленаМисюрина: російські медики запустили флешмоб в підтримку засудженого гематолога

Воробйов приходить до висновку, що лікарі, механічно перев'язуючи великі судини, не подбали про малих, які кровоточили у зв'язку з виснаженням фактора згортання.

«Взагалі у цього випадку стандартна помилка. У свій час акушери не знали ДВС (ДВЗ (синдром) — порушення згортання крові унаслідок масивного звільнення з тканин тромбопластічних речовин. — Прим. ред), називали маткова кровотеча після пологів — «атонічним». За цим слідував комплекс лікувальних заходів: масаж матки, перев'язка судин, прошивання кровоточивих тканин, переливання крові, бажано «теплою», ампутація матки... Якщо пацієнтка доживала до приїзду спеціальної бригади, переливання 1, 2, 3 літрів свіжозамороженої плазми блискавично зупиняла кровотечу. Це і є типова картина ДВЗ-синдрому — діагнозу, виставленого в стаціонарі пацієнту Бобкову. Виставленого, але не леченного єдиним ефективним засобом — свіжозаморожена плазма внутрішньовенно 1, 2, 3 літра.

Треба мати на увазі: ДВЗ-синдром вперше в світі був описаний в шістдесяті роки нашою співвітчизницею Марією Семенівною Мачабелі. Пізніше лікування свіжозамороженої плазмою запропонував Зіновій Соломонович Баркаган. До лікування акушерського ДВС свіжозамороженої плазмою наша країна втрачала в 6-8 разів більше породіль, ніж Європа. Тепер все це в минулому», — розповідає академік Воробйов.

Нагадаємо, трагедія зі смертю пацієнта в результаті крововтрати сталася ще в 2013 році. Лікар-гематолог Олена Мисюрина, співробітник приватної московської клініки, проводила своєму пацієнтові трепанобиопсию. Через кілька днів чоловік помер від внутрішньої кровотечі. Суд визнав Мисурину винною у наданні послуг, що не відповідають вимогам безпеки і спричинили смерть пацієнта. Лікар отримала два роки позбавлення волі.

Заступник мера столиці Леонід Друкарів заявив, що лікаря Мисюрину захищатимуть найкращі адвокати в Росії, повідомляє «Говорить Москва».

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.