Адміністрація Омська залишила жителів приміських селищ без автобусів

З 1 січня 2014 року Департамент транспорту мерії Омська скоротив відразу три маршрути муніципального транспорту в приміські селища.

Чиновники пояснюють це тим, що у них бракує засобів для обслуговування цих маршрутів. Крім того, ці напрями, за даними адміністрації, нерентабельні.

На житті 5 населених пунктів рішення адміністрації відбилося в перший же день виходу на роботу після свят. Тепер, щоб потрапити в переповнені маршрутки, людям доводиться стояти на зупинках удвічі довше.

- Я живу тут з самого народження. Автобус ходив завжди і раптом став нерентабельним. Нам, простим людям, куди діватися? - обурюється мешканка селища Новоомский Ніна Савчик.

Жителі вважають, що автобус набагато зручніше для людей з обмеженими можливостями, та і для усіх інших: він більше місткий.

Крім того, свою роль зіграло фінансове питання.

- Так, пустили маршрутки на заміну, але, коли був автобус, ми за межею міста їздили три зупинки за 4 рублі, що дуже зручно школярам, пенсіонерам, та і простим жителям. А зараз, щоб доїхати до лікарні дві зупинки, мені доведеться віддати 18 рублів, - нарікає Тетяна Ренс.

У деяких селах вже пишуть звернення з приводу відміни транспорту в різні інстанції.

- Ми зараз готуємо звернення уповноваженому з прав людини в Омській області, - коментує голова Ради інвалідів села Троїцьке Олена Стаченко.

Щоб ситуація не привела до напруги в стосунках омської адміністрації з місцевими жителями, в справу були вимушені втрутитися обласна влада. Зокрема, Міністерство розвитку транспортного комплексу регіону в терміновому порядку уклало договір з іншим перевізником.

- Так, дійсно, мерія Омська відмовилася від цих маршрутів. Тому ми були вимушені укласти договір з двома іншими перевізниками. Пустили мікроавтобуси більшої місткості, які відповідають усім вимогам безпеки. На них діють усі пільги, - розповів замголови регіонального Минстроя Ігор Квасов.

Нові мікроавтобуси Форд і Ситроен з написом Пільговий дійсно з'явилися на маршруті, ось тільки, наскільки вони зручніше звичних ЛиАЗов, покаже час.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.