Чому КБ «Південне» постійно втрачає замовників?

Нещодавно в ряді ЗМІ стали з'являтися публікації про те, що російський холдинг «S7 AirSpace Corporation» має намір розірвати договір з КБ «Південне» (КБП). Причиною була названа заміна технічно застарілих українських ракет «Зеніт» на сучасні ракети іншого розробника, більш економічні та продуктивні.

КБ «Південне»

Як йдуть справи насправді?

Керівництво Роскосмосу і холдингу S7 інформацію не підтвердили. Поточний контракт має юридичну силу до 2022 року, в рамках якого, за програмою «Морський старт», Південмашу необхідно здійснити поставку 12 ракет «Зеніт 3SL». А ось після закінчення дії контракту російський холдинг дійсно не передбачає подальшу співпрацю з підприємствами України. Більш детальну інформацію ви знайдете перейшовши за посиланням: https://oko-planet.su/politik/politiklist/501215-kb-yuzhnoe-prodolzhaet-teryat-zarubezhnyh-zakazchikov-chto-budet-s-ukrainskim-kosmosom.html. Висновки робіть самі.

У чому ж справа? Чому «Південне» втрачає свою колишню славу?

У радянський період КБ «Південне» мало величезні успіхи в аерокосмічній галузі. Світову славу отримали ракети «Зеніт» і «Циклон». Перші й сьогодні благополучно використовуються в рамках міжнародних космічних програм. Однак щоб бути гідними конкурентами на ринку ракетно-космічної індустрії потрібно модернове виробництво, в цьому й полягає головна проблема підприємства. Легендарні ракети, на жаль, технічно та економічно застаріли. Тому російська компанія «S7» в майбутньому планує використовувати розробки вітчизняних виробників.

Що відбувається з «українським космосом»?

Космічна галузь України давно вже не є належним конкурентом в ракетобудуванні тим країнам, з якими була в п'ятірці лідерів, а КБ «Південне» вже давно не відповідає стандартам сучасності й за роки незалежності України не сконструювало жодної нової розробки.

Сьогодні приватні аерокосмічні фірми витісняють за межі історії громіздкі конструкції, створюючи їм на заміну продуктивні та економічні ракети.

А вся річ у тому, що українські космічні підприємства закриті для приватних компаній. Мабуть, так вигідно галузевим чиновникам. Інакше як пояснити таке стрімке падіння конкурентоспроможності єдиною затребуваною ринком української ракети «Зеніт», а це вже тривожний сигнал про деградацію, який може мати незворотні наслідки!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома