ЗМІ: Фізики виявили фазовий перехід у плівках усередині легенів

Фізики виявили фазовий перехід у плівках усередині легенів. Про це повідомляє РИА VistaNews.

У матеріалі сказано, що фахівці встановили: сурфактант, який покриває альвеоли, здатний змінювати свою структуру під час зміни кривизни поверхні. Фазовий проект, що відбувається при цьому, може пояснити, чому підвищується стійкість легенях при диханні. Для того щоб підвищилася стійкість клітин на внутрішніх поверхнях альвеол, з крові виділяється спеціальний сурфактант.

Вчені з Міннесотського університету в США вирішили перевірити, що відбувається з мономолекулярной плівкою, яка складається з екзогенного легеневого сурфактанту під час збільшення кривизни поверхні до кривизни альвеол. Для проведення цього експерименту вони скористалися сурвантом з легкого бика. Він був нанесений на бульбашки газу різного розміру.

Вивчаючи динаміку цієї поверхні, фахівці користувалися конфокальної флуоресцентної мікроскопією. Було встановлено, що практично на плоскій поверхні сурфактант знаходиться в стані двох рідких фаз. Коли кривизна збільшується, плівка перебудовується, а потім утворюються лінійні витягнуті домени. Цей перехід відбувається при радіусі кривизни в 100 мікрон, що схоже на розмір альвеол легенів.

Крім того, вчені вивчили і вплив температурної складової — і кімнатної, і тіла. Її підвищення призводить до змін на поверхні різної кривини.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.