Японія

Дивовижна Японія, древня і ультратехнократічная одночасно, привертає щорічно сотні тисяч туристів, незважаючи на виснажливий і недешевий авіапереліт. Це не дивно: де ще можна в ході однієї поїздки піднятися на засніжені вершини, викупатися в теплому морі, пройтися по жвавих стародавніх вулицях, а потім забратися на запаморочливі по висоті хмарочоси?

Пам'ятки Японії також різноманітні, тому, замовивши комбіновані тури 2018, кожен знайде в Країні Вранішнього Сонця щось своє і відвезе тільки найкращі спогади.

храми Японії
В першу чергу Японія відома своїми неповторними храмами, деякі з них буквально вражають своєю красою навіть тих, хто не дуже захоплюється храмовою архітектурою. Особливо відзначився в цьому плані місто Кіото, де тільки буддійських храмів, які пережили і Другу світову війну, залишилося близько 1600. Звичайно ж, навряд чи буде можливість за один візит вивчити всі; так що має сенс в першу чергу побачити ті храми, про зовнішній оздобленні яких ходять легенди. Наприклад, Монастир Ґінкаку (інше, неофіційна назва - «Срібний павільйон»).Спочатку передбачалося, що весь він буде покритий сріблом в честь богині Каннон, але розпочата війна перешкодила цьому задуму. Павільйон замислювався для відпочинку сьогуна. Це тихе, надзвичайно гармонійне місце, і в своєму нинішньому вигляді храм прекрасний без жодного срібла.
Відвідуючи храми Японії, слід дотримуватися правил пристойності: не розмовляти голосно ні в будівлі храму, ні на його території, роззувати на вході (іноді в храмах видають спеціальні тапочки), а також звертати увагу на заборонні таблички. Фотографувати, як правило, можна, але краще уточнити це у служителів.
А ось якщо доведеться побувати в Осаці, то запам'ятайте: на південь від цього міста знаходиться святилище Коя-сан. Воно було побудовано в IX столітті до нашої ери, і від самого храму до підніжжя гори відходить знаменита стежка паломництва, якій вже багато сотень років.
Втім, здійснювати весь підйом на своїх двох необов'язково - по кабельній дорозі можна піднятися на гору за кілька хвилин. Які відкриваються види того варті!
замки Японії
Крім святилищ, для туристів також відкриті численні японські замки. Всього в країні збереглося близько 50 старовинних замків; деякі з них, як, наприклад, замок в Хіросімі, були зруйновані під час Другої світової і згодом відбудовувалися заново. Інші збереглися з XVII століття в первозданному вигляді. До таких належить, зокрема, легендарний замок Коті, який знаходиться в однойменній префектурі. Не можна сказати, що з замком пов'язані якісь гучні військові дати: Коті відомий тим, що в ньому єдиному збереглося недоторкане внутрішнє кільце укріплень.
архітектура Японії
У сучасній Японії багато будівель, зведених в самі різні епохи - від храмів, які були створені задовго до настання нашої ери, до «хайтековский» хмарочосів. Міста з огляду на це дуже еклектичні, але щось завжди невловимо об'єднує нові і старі будівлі. Відмітна риса Японії - тут майже завжди в самих непоєднуваних зовні речах відчувається внутрішня гармонія.
Якщо є бажання побачити Японію очима відвідав її в 1804-1805 роках капітана першого російського кругосвітнього подорожі Івана Крузенштерна, варто поїхати в сільську місцевість: справжні традиційні японські будинки - «минка» - збереглися у вигляді суцільної забудови тільки там.
пам'ятники Японії
Японські пам'ятники зовсім не схожі на звичні нам масштабні скульптури, що прикрашають в СНД площі і парки.Деяким з них близько тисячі років і більше, це унікальне культурне надбання, яке дійшло до сучасності від древніх представників буддизму. У префектурі Нара в відомому районі Монастир Хорю, наприклад, можна побачити буддійські статуї, які пережили багато століть. До них досі приходять молитися і просити допомоги в просвітління віруючі.
У цій же префектурі стоїть древнє місто з тим же ім'ям - Нара, також повний чудових пам'яток старовини.Особливо багато зразків такого мистецтва в чудовому палаці Хейдзьо.
В Японії багато пам'ятників, пов'язаних з військовим часом, але вони не дуже нагадують наші стели військової слави. У Хіросімі стоїть пам'ятник у вигляді кістяка кам'яного будинку, знищеного бомбардуваннями, а вище, на горі - скульптура, що зображає саму скинуту на місто бомбу. У місті Урава стоїть пам'ятник гарбузі і батату - незважаючи на всю його зовнішню комічність, він нагадує японцям про те, як важко жилося в роки воєн і лих і що їх врятувало від неминучої загибелі. У Токіо туристів приваблюють пам'ятник собаці породи акіта, дуже улюбленої японцями, а також одному з акторів знаменитого театру кабукі, який зіграв незліченну кількість самураїв за свою кар'єру.
театр Японії
Вдосталь надивившись на статичні об'єкти мистецтва і культури, ви напевно захочете поспостерігати що-небудь в динаміці. Що ж, тоді буде саме час відвідати класичний японський театр. Звичайно ж, в цьому контексті першої згадується традиція кабукі: всі ці багаті костюми, яскравий грим, неземні фантазійні перуки і перебільшене, перебільшене поведінка акторів на сцені. Сама сцена в такому театрі зазвичай - динамічна, з безліччю обертових платформ і потаємних люків. Все це дозволяє швидко поміняти декорації, актори здатні в цих умовах зникати і з'являтися практично миттєво. Драматичне і яскраве видовище.
Але, само собою, японське театральне мистецтво відомо не тільки за рахунок кабукі. Не варто нехтувати культурної важливістю традиції лялькових вистав - бунраку. «Маріонетки» в такому театрі висотою приблизно в половину людського зросту, кожної керують троє: основний ляльковод і два асистенти. У маріонеток є всі можливості для багатої міміки, так що вони виробляють дуже реалістичне враження.
І ще одна важлива течія в театральному житті Японії - традиція Але, дуже давня: з'явилася вперше десь в XIV столітті. Актори виконують різноманітні ролі, використовуючи замість гриму великі розфарбовані маски, які можуть змінюватися по ходу дії спектаклю. Розмови і спів виникають в дуже монотонному рівному темпі під акомпанемент хору і традиційних для цієї країни оркестрових інструментів. Сцена для п'єс, виконуваних в стилістиці Але, звичайно знаходиться на ділянці землі під відкритим небом.
Острови Японії
І, нарешті, поговоримо про острови, що складають більшу частину країни. Скажімо, найбільший острів Японії Хонсю: він відрізняється гірським рельєфом, тут же знаходиться вулкан Фудзіяма, який неодноразово привертав увагу творців Японії. Тут багато міст, це і Токіо, і стародавні столиці країни - Кіото і Нара, а також Нагоя, Йокогама і Осака.
Хоккайдо - найпівнічніший і другий за величиною острів Японії, третина якого покрита лісами. Колись давно острів населяли племена айнів - судячи з описів мандрівників, вихідців зі Східного Сибіру. Пізніше, коли японці почали просуватися на північ, айнів спіткала доля американських індіанців. Однак, як і індіанці, айни частково вціліли. Зараз існують кілька айнських поселень на Хоккайдо, які підтримуються японською владою - як в наукових цілях, так і для залучення туристів.
Але не тільки своїми антропологічними особливостями цікавий Хоккайдо. Унікальна природа збереглася в 6 національних парках, які одночасно є заповідниками. Тут же налічується близько 10 озер з гарячими мінеральними джерелами вулканічного походження.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.