Як побудувати альтанку на ділянці

Для чого вам потрібна альтанка на дачній ділянці? Якщо будиночок маленький, вона виручить під час прийому гостей. А ще в ній добре відпочивати з книгою або приймати їжу на свіжому повітрі. Сучасні альтанки виготовляються в двох варіантах: стаціонарний і мобільний. З назв зрозуміло, що перший тип має на увазі установку одноразово і надовго, а другий - що альтанку можна переміщати в залежності від сезону року.

Недолік цієї конструкції - неможливість переміщення. Тому перед будівлею такої альтанки потрібно добре подумати, де на ділянці їй краще стояти, тому що можливості пересунути вже не буде. Ще одна проблема - необхідність ставити фундамент.Хоча, це є і запорукою міцності.

Зрозуміло, такий тип альтанки має і свій плюс. Полягає він в можливості задавати розміри конструкції і вибирати матеріал для споруди. Частий варіант - альтанка стаціонарна без стін. У неї є дах, що тримається на стовпах, а також дощату підлогу і лавочки всередині. Між ними в центрі зручно поставити столик. За ним ви зможете обідати на природі.

Мобільні альтанки найчастіше купують початківці дачники, які ще не впевнені, де краще її встановити. Один з плюсів: таку альтанку не складе труднощів перенести і поставити в іншому місці. Ці конструкції мають невелику вагу, що теж можна віднести до плюсів. Мобільні альтанки досить довгий час служать тому, що їх розбирають в кінці дачного сезону, і вони не піддаються російським морозам.

З установкою мобільного альтанки все буде просто, а от будівництво стаціонарної потрібно приділити трохи більше уваги.

Отже, перш ніж взятися за справу, потрібно вибрати відповідне місце, де повинна бути альтанка. Місце потрібно вибирати так, щоб будова якнайкраще гармоніювало з дачною ділянкою. Для цього альтанку потрібно ставити біля дерев або інших рослин. По-перше, вони вкриють її від прямих сонячних променів, і в ній буде більш прохолодно. По-друге, ви будете почувати себе затишніше, так як перехожі не побачать вас. Ну і, по-третє, так альтанка краще впишеться в ваш дачну ділянку.

Не варто будувати альтанку в найдальшому кутку саду, де земля довго просихає. У такому місці буде підвищена вологість і задуха, а це зіпсує вам відпочинок.

Як ми і говорили, для стаціонарної альтанки потрібно спочатку залити фундамент. Підстави бувають теж різних видів, і від них залежить, скільки ваша споруда прослужить.

Найпростіший варіант, коли на невелику глибину в землю заливають бетон. Але така підстава може розірвати сам грунт.Десь трохи просяде, і фундамент лопне, внаслідок цього альтанка перекоситься.

Підстава трохи складніше і дорожче робиться на палях. На кожному розі майбутньої альтанки буриться отвір - півтора метра вглиб землі. Туди опускається арматура і заливається бетоном. Але найкращий і довговічний варіант - це бетонні плити. На них ваша альтанка може бути більш важкою, і плитам все одно нічого не буде.

Після того як ви вибрали місце і вже зробили фундамент під альтанку, придумали як вона буде виглядати, потрібно подумати, з якого матеріалу її побудувати. У наш час варіантів дуже багато: профнастил, альтанки з оциліндрованих колод, дощок і цегли.

Звичайно, на дачній ділянці буде краще виглядати альтанка з натурального матеріалу. Але тут у кожного свої погляди, і кожен робить по-своєму. Тільки потрібно врахувати: профнастил має властивість нагріватися при впливі сонячного світла.Так що в такій альтанці буде жарко. Цегла служить довго, але в подібній споруді менше затишку, і вона буде значно більше важити, а значить, і фундамент потрібно робити більш міцний.

Дошки ідеально підходять для будівництва альтанки: така конструкція важить мало, добре вписується в будь-яку ділянку, дерево майже не нагрівається на сонці. Якщо використовувати колоди, споруда буде важчою, але не такий, як побудована з цегли. Бревенчатая альтанка виглядає красиво і довго служить.

Ось ми і побудували альтанку. Але це ще не все. Для того щоб в ній було приємно сидіти, потрібно зробити лавочки і столик. Лавочки бажано теж робити з дерева, а точніше, з дощок. Вироби повинні бути широкими - приблизно 40-50 см, а також у них повинна бути спинка.

Столик має сенс встановити між лавок, щоб було зручно пити чай. Бажано, щоб в альтанці були підлоги з дощок, це теж додасть затишку. Також навколо будови можна висадити кущі або в'юнкі рослини. Вони обовьются вашу альтанку, що додасть більше тіні і максимально впише споруду в дачну ділянку.

Ну ось, мабуть, і все, альтанку ви побудували. Вдалого вам відпочинку!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.