Всевидяче око: у Росії вперше імплантували людині киберглаз

У Росії вперше імплантували киберсетчатку, яка є частиною системи біонічного зору. Операція була проведена 30 червня в НДЦ офтальмології ФГБОУ ПІД РНІМУ імені Н.І. Пирогова, повідомляють «Известия».

Зір отримав 59-річний чоловік, який повністю осліп через спадкового дегенеративного захворювання очей. Йому вживили біонічний імплант «Аргус-2».

«Його обирали з тисячі людей з однаковою патологією – пігментного дегенерацією сітківки. Це звичайний громадянин Росії, 59-річний житель Челябінська, по професії фрезерувальника. У нього фінішна стадія розвитку хвороби, коли вже немає предметного зору На момент операції у нього був також знижений слух. Це перший випадок установки «киберглаза» пацієнту з низьким слухом», — розповідає директор НДІ Христо Tahčidi.

Фахівець зазначив, що поки чіп «Аргуса» не включений, так як очі повинні відновитися. Після того, як він включиться, пацієнт буде бачити піксельне зображення.

«Наприклад, він зможе відрізнити дитини від дорослого, толстого людини від злого. Але люди однієї комплекції здадуться йому однаковими», — уточнює Tahčidi.

Надалі цю технологію вдосконалюють, щоб пацієнти могли бачити картинку подібно до тієї, що зазвичай бачать люди.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.