Військові журналісти: щоб зупинити війну, ми повинні на неї повертатися

До теми загибелі на Україні журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина суспільство ще довго повертатиметься. Хоч би тому, що їх вбивці все ще на волі. Сьогодні важливі відповіді на два питання. як після цього кореспондентам повертатися на Україну і чи можна уберегтися в зоні бойових дій?

- чи Потрібно повертатися туди, де йде бойові дії?

- Безумовно, потрібно. Там телебачення - це джерело надії, символ того, що люди не залишаться одні. Для людей там це мало не остання надія на те, що світ про них не забуде, - упевнений військовий кореспондент телеканалу Росія 1 Євгеній Поддубний.

- Хто б думав, що після вашого полону, буде ця трагедія... Туди потрібно повертатися?

- Звідти не можна йти, тому що люди, для яких ми працюємо, знаходяться в зоні бойових дій. Якщо ми підемо звідти, вони залишаться наодинці зі своєю бідою. Я думаю, що зараз ми - головний захист для цих людей, - відмітив Марат Сайченко, військовий оператор телеканалу LifeNews.

- У вас колосальний досвід. Але все одно ви не змогли уберегтися в певній ситуації. Чи можна взагалі уберегтися на війні?

- Увесь час стоїш перед дилемою, або працювати, або ховатися. Ігор працював.

На думку Максима Кисельова, військового кореспондента телеканалу Росія 1, хлопці, які загинули, врятували дуже багато людей. Тим, що просто давали звідти інформацію. Якби звідти не прилітало ні слова, про те, що там відбувається, про той жах, який твориться, жаху було б ще більше, - підкреслив Кисельов.

На війну необхідно повертатися, - упевнений Олексій Самолетов, кореспондент Радіо Росії. Під час трагедії у Буденновске він сам сів в автобус із заручниками. Це треба, щоб війна зупинилася, тому що якщо не ми, то хто? У Януша Корчака є приголомшлива п'єса, яка називається Варшавський набат. Вона про інше, але там є такі слова: Душа людини не повинна кричати, вона повинна співати, вона повинна посміхатися. Але, на жаль, люди чують тільки тоді, коли душа починає кричати. І ось це і найсумніше. Наш журналістський досвід учить нас дуже багато чому. З точки зору свого досвіду можу сказати, що повертатися потрібно для того, щоб усе це зупинити, - відмітив Літаків.

- А на здоровий глузд доводиться сподіватися? Він є на українській стороні?

- Судячи з того, що ми чуємо звідти і бачимо, він давно зник. Це якесь Задзеркалля. Генпрокуратурі України знадобився один день, щоб звинуватити в загибелі російських журналістів ополченців. Представникові України в ООН було потрібно ще менше, щоб звинуватити самих журналістів. Згідно з цією ж логікою, загиблі в Одесі спалили себе самі, в Маріуполі люди самі застрілилися і так далі, - сказав військовий кореспондент Першого каналу Павло Краснов.

Жахливо, що був опублікований список ворогів українського народу, посібників терористів. Це ж в голову ніколи нікому не могло прийти! У Багдаді при Саддамі Хусейне журналістів CNN, напевно, не любили, за ними полювали, але ніхто їх ніколи не називав ворогами іракського народу, - обурений військовий кореспондент телеканалу Росія 1 Андрій Медведєв.

На війну потрібно повертатися, тому що потрібно розуміти, що там відбувається. Треба намагатися уберегтися, але є ситуації, коли нічого не можна спрогнозувати, - відмітив військовий кореспондент НТВ Володимир Кобяков.

Дуже часто молоді колеги мене запитують, що треба зробити, щоб повернутися живим і здоровим з війни, чи можна якось уберегтися? На це питання немає відповіді. На війні як на війні, - сказав політичний оглядач Радіо Росії Микола Мамулашвили, що пройшов через полон чеченських бойовиків.

На думку Євгенія Поддубного, уберегтися на війні можна, але не завжди. На війні гинуть і військові, і цивільні, зокрема, журналісти. Можна спробувати уберегтися, можна мінімізувати ризик, зробити все правильно, але все одно загинути. Можна зробити купу помилок і залишитися в живих. Тут не розумним або досвідченим треба бути, а щасливим, - считает Поддубний.

Напевно, уберегтися можна, якщо залишитися в підвалі, в окопі, не зробити крок. А зробити його або ні, кожен сам для себе вибирає. Ігор цей крок зробив, щоб зробити свою роботу. І цей крок виявився останнім. Така робота.., - відмітив Максим Кисельов.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.