Вчені встановили точну структуру вірусу Зика

В університеті штату Індіана виявили важливу інформацію, яка допоможе побороти страшний вірус.

Співробітники Університету Пердью змогли встановити точну структуру вірусу Зика. Джерелом біоматеріалу для експерименту стала пацієнт з французької Полінезії.

З'ясувалося, що Зика, як і інші флавівіруси (види вірусних захворювань, які передаються з укусом комарів), містить покриту ліпідної мембраною РНК з приблизно 11 тисяч нуклеотидів, яка знаходиться всередині білкової оболонки у формі ікосаедра. Як повідомляє науковий портал N + 1, посилаючись на дані журналу Science, до складу вірусу входять по 180 копій оболочечного білка (Е) приблизно з 500 амінокислот і або мембранного (М, близько 75 амінокислот), або прекурсорного мембранного (prM, близько 165 амінокислот ) білків. Вірусний геном також кодує сім неструктурних білків, які забезпечують реплікацію і складання віріона і протидіють вродженому імунітету організму-господаря.

Поточна епідемія лихоманки Зика почалася в березні 2015 року в Бразилії і до теперішнього часу охопила 33 країни. Сама лихоманка в більшості випадків протікає відносно легко або безсимптомно, проте у перенесли її вагітних жінок часто народжуються діти з мікроцефалією (вродженим недорозвиненням черепа і мозку).

За прогнозами Панамериканської організації охорони здоров'я, інфекція пошириться на всі американські країни, крім Канади та Чилі; Азія і Африка також знаходяться під загрозою.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.