Вчені розповіли, чим відрізняється робота генів у чоловіків і жінок

Ізраїльські генетики простежили за активністю всіх генів в організмі чоловіків і жінок і прийшли до висновку, що робота приблизно 6,5 тисяч з них розрізняється.

Так, дослідники з'ясували, що більш «одностатеві» гени відчували менший вплив природного добору, що досить часто проявлялося в «чоловічих» генах. Науковці припускають, що ця особливість має зв'язок з репродуктивною функцією особин жіночої статі, для яких існує обмежена можливість у відтворенні потомства. Що ж стосується чоловіків, то їх плодючість не має ніяких обмежень, передає РИА «Новости».

Крім цього, дослідники розібралися в хворобах, притаманних тому і іншому підлозі. Наприклад, гіпертонія, розсіяний склероз або безпліддя набагато частіше вражають жінок, ніж чоловіків, а аутизм є типово «чоловічий» проблемою.

Вивчаючи кілька випадків безпліддя у минулому, ізраїльські фахівці зацікавилися, чому подібні хвороби, багато в чому обумовлені генетичними факторами, зустрічаються набагато частіше, ніж випливає з теорії еволюції.

В ході дослідження з'ясувалося, що близько чверті від відомого нам набору ділянок ДНК, які кодують білки, працювали абсолютно по-різному.

Велика частина з них, близько 6 тисяч генів, була пов'язана з роботою всього одного типу тканини грудей і молочних залоз. Велика частина інших генів також була пов'язана з роботою одного органу, і лише три десятка генів впливали на роботу відразу шести і більше тканин. Що цікаво, деякі гени, розташовані на жіночій X-хромосомі, набагато більш активні в організмі чоловіків, ніж жінок.

Відмінності в роботі приблизно сотні генів, пов'язаних з серцем, судинами, жировою тканиною та іншими життєво важливими органами, можуть пояснювати, як вважають вчені, різницю в схильності до хвороб.

Аналогічним чином, інші гени були більш активні в мозку жінок, ніж чоловіків, що може пояснювати, чому останні частіше страждають від хвороби Паркінсона, ніж представниці слабкої статі.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.