Урочисті похорони офіцера СС в Естонії викликали протести в Росії

Урочисті похорони ветерана СС Харольда Нугисекса, які сьогодні повинні пройти в Естонії, викликали протести в Росії.

У Москві у посольства Естонії проходить поодинокий пікет. Своє невдоволення фактом почесних похоронів ветерана СС вирішив висловити лідер Євразійської спілки молоді Андрій Коваленко.

- Я б хотів звернутися не до влади Естонії, яка є вторинною величиною по відношенню до США, а власне, до їх хазяїв, тобто до США, - говорить Андрій Коваленко. - Хотів запитати у влади у Вашингтоні: з їх дозволу це відбувається? Я вважаю ланками одного ланцюга те, що міністр оборони Естонії просив у Вашингтоні військової підтримки, щоб війська НАТО були розміщені на їх території, і через декілька днів ми бачимо, з якими почестями ховають ветерана СС, йому вручають нагороди. Я просто боюся, що завтра ці люди, які вручають медалі воїнам СС, нападатимуть на наших ветеранів.

Між тим в самій Естонії під час траурної церемонії в селі Карджакюла волості Тюри приспустили прапори, почесна варта зробила три постріли. Кілька днів тому міністр оборони Естонії Урмас Рейнсал, коментуючи кончину Нугисекса, назвав його легендарним естонським військовим. За словами глави оборонного відомства, Харальд Нугисекс був дуже життєлюбною і життєрадісною людиною, трагізм долі якого полягав в тому, що він не міг воювати за свободу Естонії в естонському мундирі.

Відомо, що колишній есесовец Харольд Нугисекс помер другого січня, йому були дев'яносто два роки. Він добровільно вступив в ряди фашистської армії в 1941 році, коли Гітлер напав на Радянський Союз. Вже у кінці війни він отримав вищу нагороду Третього рейху - Рицарський хрест Залізного хреста.

Після поразки Німеччини Нугисекса засудили до розстрілу, проте міру покарання йому замінили на декілька років таборів. Після закінчення терміну він повернувся додому. У Естонії, яка знаходилася під німецькою окупацією, ветерана вважають героєм. У зв'язку з цим влада цієї країни вирішила провести урочисту церемонію похоронів Харольда Нугисекса.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.