У Китаї вчені почали редагувати геном людини

Дослідження щодо змін людської ДНК проводять китайські вчені. Перші досліди в генному зміну людини в Піднебесній відносяться ще до 2015 року. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

За даними видання, експерименти щодо зміни генома проводяться методом CRISPR/Cas9. Вони почалися після того, як фахівці прийшли до висновку, що велике число онкологічних захворювань викликано змінами в ДНК. Вчені намагаються виправляти геном, схильний до мутації, і повертати його в початковий стан.

Генетичні експерименти на людях заборонені в більшості країн світу, включаючи США, але в Китаї гнучке законодавство дає можливість великим клінікам вести подібні досліди. В експериментах беруть участь добровольці, вони підписують відповідну угоду. За даними WSJ, з 2015 року маніпуляцій з генами зазнали 86 чоловік, велика частина з них — онкохворі. Видання пише, що подібні дослідження серйозно просунули китайську медицину.

Слід зазначити, що раніше вчені із США отримали дані про те, що методика редагування генів CRISPR/Cas9 не надто успішно працює на людях, так як більшість володіє імунітетом до генетичного лікування.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.