Рак передміхурової залози допоможе вилікувати робот

У Росії планують створити роботизовану систему «Онкоробот», яка стане допомагати лікарям під час хірургічного лікування раку. Перший дослідний зразок буде створений до кінця 2018 року, випробування триватимуть ще близько року. Ряд медустанов вже виявили до нього великий інтерес, повідомляють «Известия».

«Онкоробот» буде представляти собою маніпулятор з шістьма ступенями рухливості, пристроєм для керування рухом голки в м'яких тканинах пацієнта і системою ультразвукової візуалізації. Система на базі персонального комп'ютера зможе працювати в ручному, напівавтоматичному і автоматичному режимах. «Онкоробот» буде монтуватися на мобільну платформу або розміщуватися на кронштейнах, закріплених на стелі.За словами розробників, система управління дасть можливість в реальному часі керувати рухом хірургічного інструменту під контролем внутрішньотканинний візуалізації на базі УЗД.

На думку фахівців, в умовах збереження західних санкцій проект робота-хірурга дозволить вирішити питання імпортозаміщення і знизити витрати медичних установ на устаткування і комплектуючі для брахітерапії (їх вартість доходить до 40-50 мільйонів рублів). Передбачається, що ціна вітчизняного робота буде в рази менше іноземних аналогів.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.