Радон — невидима небезпека!

Дослідження Наукового центру радіаційної медицини України прогнозують в Україні 8,59 тисяч летальних випадків від раку легенів за рахунок радону в повітрі приміщень.
Радіоактивний газ радон - це до величезне джерело радіації в Україні, на частку якого понад 70% річної дози опромінення.

Два роки тому тему радону піднімало відоме інтернет-видання Портмоне: чем опасен радон. На той період в області ще діяла «Програма захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання», яка на папері включала ряд профілактичних заходів, а їх виконання було покладено на виконкоми міських рад міст обласного значення, районні адміністрації Запорізької міської ради та райдержадміністрації за рахунок місцевих бюджетів . Але ... "Програма" залишилася невиконаною у зв'язку з відсутністю фінансування. Після закінчення терміну дії "Програми", в разі невиконання запланованих заходів, фахівці обіцяли подати пропозиції про продовження терміну дії невиконаних заходів.

Радон - невидима небезпека!

Інтернет-видання Портмоне вирішило з'ясувати, яка ситуація сьогодні. Виявилося, радон продовжує залишатися прихованою загрозою, на яку закрили очі.

Як розповів кандидат медичних наук, завідувач лабораторією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Костенецкий, в Запорізькому регіоні 16 років діяла «Програма захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання» (і доповнення до неї, дія яких минула у 2015 році - Ред). Цим документом було передбачено заходи щодо мінімізації ризиків впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров'я населення області, вдосконалення радіаціонногігіенічного моніторингу навколишнього середовища і продуктів харчування, посилення радіаційної безпеки при незаконному обігу джерел іонізуючого випромінювання тощо.

За словами Михайла Костенецкого, ще в 2012 році тоді ще Держсанепідслужба Запорізької області ініціювала дослідження радона222 в повітрі більше 70 відсотків приміщень дитячих дошкільних установ регіону. Результати досліджень показали, що його зміст в середньому по області склав 167 Бк / м 3 що значно перевищує норматив в 50 Бк / м 3. На підставі цих досліджень було прийнято доповнення до існуючої тоді програми. У ньому передбачено ряд противорадонних заходів, спрямованих на зниження вмісту газу в повітрі приміщень дитячих установ. На жаль, на сьогодні можна констатувати, що нічого з того, що рекомендували фахівці обласного лабораторного центру, так і не було виконано. Дія програми завершилася. Нового документа немає, і найближчим часом не буде, але ж великий негативний вплив радону як був, так і залишається, - підкреслив Михайло Костенецкий.

До слова, великих грошей для вирішення радонової проблеми не потрібно. Необхідно одне - щоб обласні депутати і представники ОДА реально звернули увагу на приховану, але дуже небезпечну ситуацію для тисяч жителів області.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.