Причини та шляхи вирішення проблеми забруднення повітря

Атмосфера захищає Землю від перегрівання, ультрафіолетового випромінювання і космічного простору, в атмосфері формується клімат, погода, міститься кисень, життєво необхідний для людей, тварин і рослин.

Причини та шляхи вирішення проблеми забруднення повітря

Останнім часом атмосферне повітря все більше і більше забруднюється. Джерела його забруднення поділяють на два види: природні і штучні.

Природні джерела забруднення — це пилові бурі, лісові пожежі (що виникли, без участі людини), виверження вулканів.

Значної шкоди атмосфері наносять штучні джерела, створені людиною:

  • промислові підприємства, теплові електростанції, побутові котельні;
  • інтенсивний розвиток автотранспорту;
  • радіоактивне забруднення (аварія на Чернобыльной АЕС, витоку при зберіганні і транспортуванні радіоактивних відходів);
  • сільське господарство;
  • побутові відходи.

Ситуація в Україні

Ознайомитися з проблемою забруднення повітря в Україні Ви можете за посиланням: загрязнение воздуха городов.

Забруднення повітря відпрацьованими газами автомобілів

Несприятлива екологічна ситуація обіцяє стати головною проблемою 21-го століття. Це особливо актуально для великих міст, де сьогодні проживає значна частина населення Землі, і процес урбанізації, на думку експертів, ще не завершений. Зростання захворювань дихальних шляхів, алергія, захворювання кровоносної системи — це далеко не повний перелік наслідків погіршення екологічної ситуації.

В результаті діяльності людини в повітрі поширюються отруйні гази, їдкий дим, частинки кіптяви і попелу, виникають озонові діри в атмосфері, відбувається танення льодів. Дія шкідливих речовин, які потрапляють у повітря, посилюється їх взаємними реакціями між собою, метеоумовами, тривалим перебуванням їх в повітрі.

Забруднення атмосфери і його наслідки призводять до нудоти, головного болю, подразнення слизових оболонок, поганого самопочуття людини. Можливий летальний результат. Забруднене повітря найбільше позначається на жителях великих міст, також страждає тваринний і рослинний світ планети, тому захист атмосфери має дуже важливе значення.

До способів охорони повітря відносять очищення газових викидів підприємств і автотранспорту, використання фільтрів очищення, відновлюваних та екологічно чистих джерел енергії (вітру, води, Сонця), безвідходних технологій виробництва, зміни у веденні сільського господарства, озеленення населених пунктів і промислових центрів.

Способи очищення газових викидів промислових підприємств поділяють на:

  • абсорбційний;
  • окислювальний;
  • каталітичний (фізико-хімічний);
  • механічний;
  • електровогневий.

Забруднення повітря — глобальна проблема, яка зачіпає всіх мешканців планети, тому і вирішувати її необхідно спільними зусиллями!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.